“Іноагенти”, держзрадники та екстремісти: у РФ триває активна війна проти тих, хто не підтримує режим (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ti-ukraine.org

У Російській Федерації визнають екстремістами, держзрадниками та “іноагентами” вчителів, діячів науки, артистів та інших жителів країни, передає FREEДОМ.

У 2022 році “іноземних агентів” оштрафували на майже 229 млн рублів (2,8 млн доларів) — це в 60 разів більше, ніж роком раніше, повідомляє Мін’юст Російської Федерації.

Також минулого року рекордно зросла кількість тих, кого внесли до списку іноагентів. Найчастіше це опозиційні політики, журналісти, активісти, діячі культури, а також міжнародні організації та медіа.

Кремль репресує всіх, хто може запропонувати жителям Росії альтернативну точку зору.

Так, у Росії набуло чинності рішення про визнання російського молодіжного демократичного руху “Весна” екстремістською організацією. Керівники руху заявили, що припиняють приймання нових активістів і не проводитимуть акцій у РФ, але від своїх переконань не відмовляться і продовжать роботу.

На музиканта Noize МС склали протокол про відсутність маркування “іноземного агента”. Йому загрожує штраф до 50 тис. рублів (620 доларів). Раніше репер висловлювався проти війни, жартував про Путіна і випускав антивоєнні пісні.

Басманний суд Москви заочно заарештував кінопродюсера Олександра Роднянського (він теж у списку “іноагентів”) і драматурга Івана Вирипаєва за статтею “про дискредитацію росармії”. Роднянський засуджує війну і викриває російську пропаганду у своїх соцмережах, а Вирипаєв заявив, що перераховуватиме свою авторську винагороду за театральні постановки до фондів допомоги українським біженцям, які страждають через розв’язану Росією війну проти України.

Журналіст Ірина Панкратова працює у виданні The Bell, яке, на думку Кремля, перебуває під іноземним впливом і може доносити до своєї аудиторії думки, неугодні уряду Росії.

“Є категорія людей, які сумніваються. Я думаю, їх кілька мільйонів у Росії. Вони не “за” і не “проти”. Вони не розуміють, за кого їм голосувати на президентських виборах, які не за горами (вибори президента РФ заплановані на 2024 рік, — ред.). Є люди, які прочитавши мій матеріал, схиляться в бік протесту проти війни, але якщо вони цей матеріал не прочитають, а подивляться черговий випуск [російської пропагандистки] Ольги Скабєєвої, то шальки їхніх терезів нахиляться в інший бік”, — зазначає Панкратова.

Викладачі та науковці — ще одна категорія росіян, яка все частіше потрапляє під репресії Кремля. Вченого у сфері аеродинаміки Валерія Звегінцева заарештували у кримінальній справі про держзраду. У науковому центрі, де він працював, кажуть, що за останній рік у держзраді звинуватили вже трьох співробітників інституту. Усі вони спеціалізувалися на аеродинаміці. Тепер учені займатися цією темою бояться.

“Усі політрепресії в Росії ніяк із правовим полем не пов’язані. Зверху спущена установка пресувати, саджати, карати всіх, хто не йде строєм, хто не мобілізується, щоб померти в полях України. Тому тих, хто випадає із загального сірого ряду, вірних путінців, які готові скласти голову за свого диктатора, всіх пресують”, — розповів адвокат, представник З’їзду народних депутатів Росії Олексій Барановський.

У Європейському університеті в Санкт-Петербурзі почалася позапланова перевірка. Федеральна служба з нагляду у сфері освіти й прокуратура вивчає публікації викладачів і теми дисертацій студентів, перевіряючи виш “на екстремізм”.

Читайте також: Путін хоче перемогти Україну і ніщо інше його не цікавить, — Рейтерович

Прямий ефір