Для Лаврова і російської дипломатії настали вкрай “чорні” часи, — політолог

Сергій Лавров. Фото: twitter.com RussianEmbassy

Україна навіть в Африці перехоплює ініціативу, що вкрай дратує офіційний Кремль. І міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову нічого не залишається робити, окрім як особисто їздити і доводити, і вмовляти африканські країни, що “продовжуймо кооперацію”. Таку думку сьогодні, 31 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог і експерт Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко, коментуючи візит Лаврова в Бурунді.

“Для Лаврова зараз і для російської дипломатії вкрай “чорні” часи. Світові майданчики, куди раніше з розпростертими обіймами зустрічали того ж Лаврова, аж до Організації Об’єднаних Націй, зараз вкрай важко літати. Ми бачили, наскільки проблематичним було верховенство РФ, наприклад, у Раді безпеки ООН, з якими труднощами Лаврову довелося зіткнутися під час подорожі до Нью-Йорка”, — сказав він.

Політолог зазначив, що зараз ця ситуація з Африкою — це спроба забезпечити собі якихось партнерів і хоч якось показати вагу Російської Федерації.

“Але якщо раніше в принципі Росія ще з часів навіть… радянський багаж, який був, і зв’язки з Африканським континентом, Росія намагалася їх підтримувати, плюс активно брала участь у різних військових операціях, ми знаємо, наскільки активно було задіяно і “вагнерівців” у різних країнах Африканського континенту. Але, тим не менш, зараз це не проактивні дії російської дипломатії, а лише реакція на те, що Африканський континент поступово “відповзає” з-під їхнього контролю. Дуже ефективним, наприклад, минулого року було турне міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби. Наразі ми знаємо, що це вже друге таке турне, яке розпочалося з Марокко і продовжується в інших країнах Африки”, — каже Чаленко.

За словами експерта, також Росія шукає підтримки на міжнародних майданчиках, таких як Генеральна асамблея ООН.

“Тому що завжди Росія намагалася спиратися на ці країни. Але, як показує останнє голосування за резолюції, які стосувалися або прямо, або опосередковано України, і навіть ця підтримка зараз втрачається”, — уточнив він.

Важливий фактор переорієнтації Африки — кампанія Grain from Ukraine (“Зерно з України”), акцентував політолог.

“Коли завдяки зерну, яке ми доправляємо зараз африканським державам, усе-таки є розуміння, що, попри війну, Україна намагається підтримувати продовольчий мир і дає змогу країнам Африки не голодувати там, де сьогодні є потреба. Це все дуже нервує Лаврова і російську дипломатію, яка намагається навпаки прибрати Україну як потужного експортера не тільки зерна, а й іншого продовольства”, — резюмував Ігор Чаленко.

Читайте також: Лавров із дипломата високого класу перетворився на посміховисько, — Єльченко

Як повідомлялося раніше, Росія намагається всіляко завадити успіхам української дипломатії в країнах Південно-Східної Азії та Африки. Так, слідом за президентом України Володимиром Зеленським до Саудівської Аравії вирушив глава російського МВС. Москва уважно стежить і за візитами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до країн Африки. За словами дипломатів, РФ усіма силами намагається відмовити владу цих країн підтримувати Україну.

Прямий ефір