Обстріли Слов’янська посилилися: як новий автомобіль швидкої допомоги допомагає рятувати жителів (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Українська діаспора у Данії передала машину швидкої допомоги для міської лікарні прифронтового Слов’янська (Донецька область). Зробили це за допомогою благодійного фонду Bevar, заснованого 2014 року. До повномасштабного вторгнення він фокусувався на підтримці шкіл, лікарень, будинків для людей похилого віку, а з 24 лютого 2022 року зайнявся забезпеченням потреб переселенців в Україні та українських біженців за межами країни. Про це повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

Щодня Слов’янська міська лікарня приймає 60-100 пацієнтів, на місяць — понад 1000 осіб. Тому транспорт тут на вагу золота. Нова швидка допомога допоможе медикам справлятися з поставленими завданнями не тільки з надання допомоги, а й з оперативним комфортабельним переміщенням.

“Транспорту, як завжди, не вистачає. Але свого часу місцевий бюджет, місто, виділяло нам кошти для придбання легкових машин і звичайний санітарний транспорт. Цей санітарний транспорт дуже зручний. У нас буває транспортування пацієнтів як на обстеження, так і для переведення до інших лікувальних закладів, де потрібен медичний супровід і надання допомоги. Ця машина якраз цим оснащена. Тому і транспортувати, і надавати паралельно медичну допомогу тут зручніше, відповідно до всіх правил і стандартів нашої охорони здоров’я”, — розповів директор комунального підприємства “Міська лікарня № 1 м. Слов’янська” Володимир Іваненко.

За останній час частота обстрілів міста з боку російської армії збільшилася. Це вплинуло і на навантаження лікарів. Сьогодні у Слов’янську мешкає 48 тис. жителів, серед них близько 5 тис. дітей.

“За останні два місяці кількість обстрілів збільшилася вже до кількох на тиждень. Через це негативних наслідків стало більше. Я маю на увазі поранених і вбитих. Є прямі попадання в будинки, в яких перебуває велика кількість людей. Якщо раніше (на початку повномасштабної війни, — ред.) там проживало 10-15% мешканців, то відповідно постраждалих було небагато. Зараз же при такому влучанні або під час обстрілу кількість значно більша, тому що понад 50% під’їздів заповнені й це, звичайно, несе небезпеку. Тому ми закликаємо людей до евакуації, зробити цей крок потрібно вчасно, а не чекати якихось поганих наслідків”, — зазначив голова військово-цивільної адміністрації Слов’янська Вадим Лях.

З моменту повномасштабної війни з цієї лікарні до інших медустанов евакуювали приблизно 3 тис. пацієнтів, із них 600 надавали медичну допомогу просто в дорозі. Медики ведуть боротьбу за кожне життя і кажуть, що часом можливості транспорту відіграють вирішальну роль.

“Раніше необхідно було носити наших пацієнтів на руках, а зараз ми можемо перемістити пацієнта з ліжка на каталку, і так доставити до машини. Завдяки цьому зменшується навантаження на самих медпрацівників. Також є безліч шухлядок, які ми можемо використовувати для нашого обладнання (дефібрилятора, кардіографа). Не потрібно все возити з собою в руках, це можна скласти на полиці й необхідне буде в медсестри під рукою”, — розповіла в. о. головної медсестри “Міської лікарні № 1 м. Слов’янська” Марія Бєляєва.

Доставляв подарований автомобіль волонтер Володимир. Швидку допомогу він забрав у Львові, відвіз до Харкова, де провів повне техобслуговування машини. Потім пригнав її у Слов’янську лікарню. Чоловік родом із наразі окупованої росіянами Макіївки й зараз робить усе, щоб наблизити перемогу українців і деокупацію рідної домівки.

Це не перша допомога української діаспори в Данії для Слов’янська. Раніше міському водоканалу передали два потужні генератори для роботи насосів.

“Фільтрувальна станція у нас безпосередньо залежить від наявності електроенергії, без електроенергії не працюють ні насоси, ні відбувається знезараження води. Генератори дали змогу забезпечити людей міста знезараженою питною водою в достатній кількості”, — розповіла інженер-технолог фільтрувальної станції м. Слов’янська Світлана Кононенко.

Жителі Слов’янська дуже сподіваються, що це не остання допомога зарубіжних донорів для їх міста, адже бойові дії ще не припинилися, і підтримка всього світу дає змогу цивільному населенню вижити на лінії фронту.

Читайте також: Російські окупанти завдали ракетних ударів по підприємствах Краматорська і Слов’янська — оцінка руйнувань (ВІДЕО)

Нагадаємо, російські окупаційні війська 11 травня обстріляли місто Слов’янськ Донецької області. Унаслідок ракетного удару повністю зруйновано приватний будинок. Унаслідок російської атаки дістала поранення місцева жителька. Жінка померла в лікарні.

Прямий ефір