Українські артилеристи працюють по позиціях РФ під Бахмутом — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

Втративши частину укріплених позицій у Бахмуті, російські війська, попри постійні штурми, не можуть їх повернути. У Міністерстві оборони України повідомляють: українські Сили оборони на цьому напрямку виконують головні бойові завдання — виграють час для інших запланованих дій і знищують живу силу противника. Про роботу української артилерії на північ від Бахмута — у матеріалі кореспондентки телеканалу FREEДОМ Альони Грамової.  

Усі дороги в районі Бахмута розбиті пересуванням важкої гусеничної техніки і під постійним вогнем противника. Щоб дістатися на позиції артилеристів — потрібно рухатися на максимальній швидкості. Тут у будь-яку секунду можна стати мішенню.

“Ось нещодавно було трошки. Якби газу не дав, уже б і не давав. Біля нас міна вибухнула, за 30 метрів. Чим швидше з’їздив туди, побув і назад. Там краще довго не затримуватися”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Максим. 

Позиції українських захисників північніше Бахмута максимально наближені до противника. Тут командир польової гаубиці отримує десятки бойових завдань на день.

“Спочатку ми приймаємо ціль. Навідник біжить, розмасковує гармату. Приймаю ціль, записую все в блокнот, у нього там теж рація є, я приходжу, перевіряю на точність і після цього кажу, що готові до бою. Заряджаємо снаряд і працюємо”, — поділився військовослужбовець ЗСУ з позивним “Малюк”.

Після виконання бойового завдання військові одразу маскують гаубицю та швидко йдуть в укриття. Кажуть, що довго чекати відповіді не доводиться.  

Українські захисники зазначають: регулярні поставки боєприпасів на фронт збільшують інтенсивність ураження цілей ворога. У пріоритеті — піхота противника та колони військової техніки.

“Працюємо здебільшого по піхоті, буває, в укриття їде якась колона… Але здебільшого по піхоті. Але цим міліметром, буває, влучаємо і в танчики добре”, — розповів військовий.

У самому ж Бахмуті, за даними Генерального штабу ЗСУ, ситуація критична. Запеклі бої за українське місто тривають. У Міністерстві оборони зазначають: українські захисники контролюють ситуацію в районі “Літак” — промислові, інфраструктурні об’єкти, а також приватний сектор.

Читайте також: Оборона тилу під Бахмутом, як це виглядає зсередини — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Раніше Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що у Бахмуті точаться важкі бої. На Бахмутському напрямку російські окупанти протягом минулої доби вели безуспішні наступальні дії на Білу Гору. 

Читайте також: Фейкова заява РФ про захоплення Бахмута приурочена до саміту G7 — оцінка Маломужа

Прямий ефір