Волонтер із Китаю годує переселенців та розмальовує зруйновані будинки у Харкові

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Китаї він робив роботів, а в Україні чистить часник для пампушок. 25-річний Річард приїхав до Харкова з Китаю півтора місяці тому і приєднався до міжнародного проєкту World Central Kitchen. Відразу зізнався, що сам готувати не вміє, тому йому доручили фасувати готову їжу в контейнери і робити заготовки для майбутніх кулінарних страв, повідомляє FREEДОМ.

Річард — один із двадцяти іноземців, які від початку вторгнення Росії в Україну стали волонтерами World Central Kitchen у Харкові. На кухні навіть є спеціальна карта, де прапорцями виділені країни, з яких вони родом. Поки Річард — єдиний волонтер із Китаю, який дістався Харкова. Незнання мови — не проблема, якщо є бажання допомогти людям.

“Дуже приємно нам, що приїжджають з-за кордону, з усіх країн, люди, яких щось рухає, якесь своє покликання — які просто хочуть допомогти, хто чим може, хтось малює картини, хтось чистить картоплю, ну всі різні, але вони приїхали нам допомогти і їм велике спасибі від усіх нас, від України, від харків’ян”, — каже Олена Василенко, яка управляє World Central Kitchen у Харкові.

Відразу після зміни на кухні Річард вирушає в інший кінець міста — на Північну Салтівку. Там він малює картини на стінах зруйнованих будинків. Цьому хобі вже чотири роки. Почав малювати на вулиці в Африці, потім був Таїланд, де теж є зруйновані воєнними конфліктами будівлі. Понівечена російськими бомбами шістнадцятиповерхівка на Салтівці стала першою будівлею, де Річард залишив свій малюнок в одній із квартир.

“Я побачив, що відчинені двері до під’їзду, вирішив зайти. Коли дослідив перший поверх, знайшов цю кімнату і почав уявляти, що якби це був мій будинок, якби це була моя спальня, я б у ній жив і в якийсь момент мого будинку не стало б”, — каже Річард.

Сюжети для своїх робіт Річард бере з інтернету, обов’язково запитує дозволи українських художників, щоб скопіювати ідею і перенести її на стіни. Власний художній стиль Річард називає стилем надії, він переконаний: люди, які тут жили, побачать картину і відчують, що не все втрачено. Наприклад, останнє графіті — тризуб у квітах — він малює на запит хлопця, який приїхав у свою розбиту квартиру.

“Цей хлопець сказав, що всі ці будівлі після війни будуть зруйновані, тобто це не збережеться, але цей малюнок з написом залишиться назавжди в серці цього хлопця та в його пам’яті”, — додав художник.

Річард приїхав до Харкова на три місяці й намагається максимально допомогти місту та його мешканцям. У Харкові вже з’явилося сім робіт його авторства — п’ять у місті та дві в області. Йому не шкода своєї праці, навіть якщо картини згодом будуть зруйновані. Він розуміє, що графіті на стінах є тимчасовими, як і війна.

Читайте також: Пироги, картини на тубусах для ракет та інше: як волонтери на Харківщині допомагають військовим на фронті (ВІДЕО)

Прямий ефір