Чим небезпечні для суспільства завищені очікування контрнаступу української армії, пояснив Коваленко

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

Усі перебувають в очікуванні контрнаступу української армії. У суспільстві дуже високі ці очікування і високі очікування результатів. Але до цього потрібно ставитися критично і розглядати саме ті території, які були окуповані росіянами у 2022 році, як основу для звільнення в межах майбутнього контрнаступу Збройних сил України. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“На жаль, є такі віяння про те, що цей контрнаступ може, якщо не вивести нас до кордонів 1991 року, то звільнити такі території, від яких ми всі аж ойкнемо. Досить небезпечний шлях так це сприймати. Критичне мислення все ж таки дуже важливе для того, щоб не розчаровуватися”, — сказав він.

Безумовно, констатував оглядач, ЗСУ продемонстрували протягом 2022 року свою унікальність у веденні контрнаступальних операцій. Практично всі ці операції були за різними сценаріями, кожен із них був по-своєму унікальним.

“Наприклад, на північному плацдармі, фактично операція від активної оборони. Харківська область — це дуже швидкі штурмові мобільні дії, за якими варто було спостерігати, як звільняється один населений пункт за іншим. Півтора тижня — понад 8,5 тис. кв. км. Навіть наші міжнародні партнери ахнули від такої стрімкості. Правобережна Херсонщина — операція з видавлювання, фактично росіян звідти видавили. Острів Зміїний — теж своєрідна, дуже унікальна операція зі звільнення острова від присутності там російських окупантів. Тому унікальність тієї контрнаступальної операції, яка готується, так, безумовно, це буде унікальна за сценарієм. Я більш ніж у цьому впевнений”, — розповів Коваленко.

Але, наголосив він, варто критично оцінювати можливості України, і розуміти, що це не остання контрнаступальна операція.

“На нас чекають ще. У нас є ще певні зони, які ми не зможемо звільнити за цей період, наприклад, контрнаступу. Які це будуть зони — не буду натякати, це прекрасно зрозуміло. Наприклад, півострів Крим ми не звільнимо шляхом одного контрнаступу. Він звільнятиметься за окремим сценарієм. Але не сухопутною операцією, валом, наскоком на тлі одного контрнаступу, що виходить з іншого”, — пояснив оглядач.

Аналогічно, за його словами, частини Донецької та Луганської областей, окуповані РФ від 2014 року.

“Там проблема — спільний кордон із РФ і ця проблема саме в логістиці. Якщо Крим можна ізолювати, то ці території ізолювати від постачань озброєнь, сил, засобів, боєприпасів тощо досить-таки проблематично. Тільки якщо скоротити відстань між нашими далекобійними засобами й можливістю ураження цих логістичних артерій. Але знову-таки це буде свій окремий певний сценарій”, — підсумував Олександр Коваленко.

Читайте також: Сотні кілометрів траншей РФ вирила на своїй території, побоюючись великого прориву України — дані Міноборони Великої Британії

Нагадаємо, попри всі побоювання друзів і надії ворогів, підтримка України з боку країн-союзників не зменшується за рік війни, а лише посилюється. Про нові формати військового та економічного співробітництва вже оголосили найближчі українські союзники — Чехія і Словенія.

Прямий ефір