Блокування експорту українського зерна серйозно б’є по економіці України, — Мартишев

Павло Мартишев. Скріншот: uatv.ua

Заборона деяких країн на імпорт та транзит українського зерна здорожує його перевезення — для економіки України це збитки у мільярди доларів. Таку думку сьогодні, 19 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Павло Мартишев.

“Це небезпечно, навіть попри те, що частка імпорту зерна, яка надходила на внутрішні ринки Польщі, Угорщини та Словаччини, є не дуже великою. Проте це негативно впливає на вартість перевезення і навіть на транзит. Тому що транзит був не зовсім прозорим і частина зерна йшла на внутрішні ринки. Проте це збитки на мільярди доларів для української економіки. Проте транзит може успішно працювати”, — зазначив експерт.

За даними аналітика, в країнах ЄС — сильне фермерське лобі, тому потрібно бути готовими до закриття деяких із ринків для України.

Водночас він зазначив, що через добрий урожай по всій планеті ціни на зернові невисокі в усьому світі — фермери страждають від низьких цін, а не від українського зерна.

“Зараз фермери страждають від цього у всьому світі. Це не тільки в Польщі або Словаччині, але фермери завжди мислять дуже локально. Вони думають, що лише у них проблеми через українське зерно. Ні, проблеми скрізь. Мені здається цікавий варіант, коли з Євросоюзу буде додаткова допомога фермерам у цих країнах, які нібито постраждали від українського зерна. Власне, вони до цього і йдуть, щоб отримати додаткові субсидії для себе і таким чином підтримати свою прибутковість”, — додав Мартишев.

Читайте також: Ситуація з експортом зерна — це не конфлікт між Україною та Польщею, Угорщиною, Словаччиною, росЗМІ роблять із цього ІПСО, — Буряченко

Прямий ефір