Без вихідних і перерв: як військові медики у стабпункті рятують життя захисників Бахмута (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У стабілізаційному пункті за кілька кілометрів від лінії фронту на Донеччині військові медики чергують цілодобово. З поля бою бійців забирають евакуаційними реанімобілями та незалежно від складності отриманої травми везуть до стабпункту. Про роботу військових медиків розповіла кореспондент телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

“Якщо у нас є критичне поранення, то ми вже можемо знати, куди їх везти. Це в нас палата №1 для таких більш важких поранених. Є в нас тут дихальна апаратура, апарат ШВЛ, є можливість моніторингу, кисневі концентратори, висмоктувачі, спеціальний обігрів, тому що вони знекровлені, їм завжди холодно. Ми їх трохи нагріваємо”, — каже військовий лікар 3-ї ОШБр Олександр.

Основною причиною важких поранень, за словами медиків, найчастіше є осколкові поранення. Нерідко до рук лікарів передають бійців із зупинкою серця та перебитими кінцівками.

“Бувають випадки, коли привозять, уже намагаючись реанімувати в автомобілі. Буває так, що серце зупинилося хвилини за три до приїзду до нас. І вже тут, переклавши його, просто на столі проводимо серцево-легеневу реанімацію, і працюємо трохи за іншим алгоритмом”, — розповів Олександр.

З поля бою бійців привозять із великою втратою крові. Щоб зробити переливання одразу, у цьому медичному пункті завжди зберігаються запаси плазми. Ще дуже важливо, наголошують лікарі, після стабілізації стану військовослужбовця спробувати зберегти його рухові функції, якщо пошкоджені кінцівки.

“Ми маємо зробити все можливе, щоб зняти турнікети, тому що чим більше хвилин турнікет на кінцівках, тим менше часу на відновлення кровопостачання. Тому ми намагаємося або тимчасово шунтувати судини, або провести ревізію й лікування пошкоджених судин, щоб не було кровотечі. Максимально в тактиці ухвалити рішення, щоб передати постраждалого без турнікета”, — зазначив лікар-ординатор лікувального відділення медичної роти 3-ї ОШБр Андрій.

Лікарі кажуть, що на сьогодні інтенсивність надходження поранених військовослужбовців набагато нижча, ніж була зовсім нещодавно, коли з поля бою поблизу Бахмута сюди привозили близько сотні людей на день. Працювали практично без сну. Нині вогневі атаки противника не такі активні, але все ж пацієнтів із різним ступенем контузії та іншими пораненнями привозять.

Попри навантаження, медики третьої окремої штурмової бригади впевнені, “права на помилку” у них немає, тому на втому намагаються не скаржитися.

“Буває (втома, — ред.), тому що, в принципі, робота в нас тут 24 на 24 і в постійному режимі. Ну, а який вихід? Поки що робимо те, що робимо”, — сказав командир медичної роти 3-ї ОШБр Андрій.

Читайте також: Ситуація на Бахмутському напрямку: чи прибуде на фронт “армія Кадирова” та чого від неї очікувати, розповів Селезньов

Прямий ефір