Це випуск #37 щотижневого інформаційного дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 559-й день війни (05.09.2023).
Визволення України
СХІД
На Куп’янському напрямку Сили оборони України відбивають по декілька ворожих атак за день і не дають ворогу просуватись вперед. Кількість обстрілів з боку росіян залишається високою.
Тривають активні бойові дії на Лиманському напрямку. Там зараз ворог докладає чималих зусиль для наступу в районах Новоєгорівки та Білогорівки Луганської області. Але безуспішно. Українські оборонці нищать ворога та не дають реалізувати його плани.
На Бахмутському напрямку противник веде оборонні дії з метою стримування просування українських військ та безуспішно здійснює спроби відновити втрачене положення у районах Кліщіївки, Курдюмівки, Озарянівки Донецької області.
В районі Кліщіївки українські військові мають певні успіхи.
Загалом звільнено під Бахмутом 47 кв. км. Протягом минулого тижня звільнена площа збільшена на 3 кв. км.
На Авдіївському, Мар’їнському напрямках противник зосереджував основні зусилля на наступі з метою покращення тактичного положення. Там ворог безуспішно наступав в районах Сєверного, Авдіївки, Мар’їнки, Красногорівки, Новомихайлівки Донецької області.
ПІВДЕНЬ
На Запорізькому та Херсонському напрямках противник перебуває в обороні. Продовжує обстріли позицій українських підрозділів та цивільних об’єктів у Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях.
ЗСУ прорвали першу лінію оборони росіян у Запорізькій області, а також досягли певного успіху проти другої лінії російської оборони.
Сили оборони України продовжують наступальну операцію на Мелітопольському напрямку. Під час ведення наступальних дій вони мали успіх у напрямку Новоданилівки, Новопрокопівки. Закріплюються на досягнутих рубежах.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- “Були прямі влучання в стабпункт”: як медики рятують життя українських бійців у Донецькій області (ВІДЕО)
- Дорога — від доби до тижня: як українці вибираються з окупації на підконтрольну Україні територію (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 04.09.2023 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 261 310 осіб ліквідовано (+3 810 за тиждень);
- танки — 4 400 (+80);
- бойові броньовані машини — 8 663 (+101);
- артилерійські системи — 5 611 (+186);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 741 (+11);
- засоби ППО — 503 (+4);
- літаки — 315 (+0);
- гелікоптери — 316 (+0);
- БпЛА — 4 481 (+98);
- крилаті ракети — 1 447 (+32);
- кораблі, катери — 19 (+1);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 8 149 (+283);
- спеціальна техніка — 847 (+38).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- Я вирішив провести заміну міністра оборони України. Олексій Резніков пройшов ці понад 550 днів повномасштабної війни. Я вважаю, що Міністерство потребує нових підходів та інших форматів взаємодії як із військовими, так і з суспільством загалом. Зараз очолити Міністерство має Рустем Умєров. Очікую від Верховної Ради України підтримки цієї кандидатури.
- 30 серпня — РНБО. Питання єдине — ВЛК (військово-лікарські комісії). Зараз триває перевірка по всій країні. Скоро правоохоронці її завершать. І вже є кілька висновків. Потрібно перевірити значний масив рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які були ухвалені після 24 лютого 2022 року. Є приклади областей, де вдесятеро зросла кількість зняття з військового обліку через рішення ВЛК. Вже є чітко встановлені правоохоронцями необґрунтовані рішення ВЛК.
Зафіксовані конкретні докази. Хабарі від 3 до 15 тисяч доларів. Будуть відповідати. Окремо буде проаналізований і перелік тих, хто поїхав за кордон завдяки очевидно сумнівним рішенням ВЛК. Насамперед завдяки рішенням тих, хто вже спійманий на хабарях. Ідеться щонайменше про тисячі осіб.
Вирішимо й те, із чим звертаються майже всі командири на місцях, — поняття так званої обмеженої придатності. Дуже довго це поняття давало змогу маніпулювати в питаннях комплектації підрозділів. Зокрема, бойових бригад. Усе, що стосується придатності чи непридатності до військової служби, повинно бути максимально чітким.
Цифровізація роботи ВЛК. Жодних черг. Жодних блукань заради того, щоб знайти чи підписати потрібний папірець. Це все можна забезпечити на електронному рівні.
- 28 серпня — нарада щодо нашого українського виробництва зброї. Гармати, які зроблені в Україні. Снаряди, які зроблені в Україні. Дрони, ракети, бронетехніка. Максимально збільшуємо обсяги виробництва. Україна це може. Фінансування є. Наша “оборонка” даватиме більший результат.
- 31 серпня — селектор із військовими та урядовцями. Фронт. Наші наступальні дії. Результати нашої зброї — нової української зброї — 700 кілометрів. Завдання — більше. Домовлено про поставку в Україну броньованих “медеваків”, великої партії. Те, про що мені говорили воїни, коли ми відвідували бойові бригади.
- 31 серпня — провів зустріч із представниками компанії BAE Systems. Наші воїни вже дуже добре знають зброю, яку виробляє ця компанія. Зокрема, артилерію — L119 та M777, бронетехніку — CV90, дуже потужну. Компанія починає працювати в Україні. Наша мета — щоб усю найкориснішу зброю для оборони можна було виробляти в Україні. І це буде. Вже за певними позиціями виробництво є, а буде за всіма необхідними.
- 3 вересня — у нас є нові домовленості з партнерами щодо оборонних пакетів. До речі, сьогодні в розмові з президентом Франції Макроном ми обговорили, яке нове постачання здатне допомогти нашим воїнам. Обговорили захист нашого Одеського регіону — те, що Франція може зробити для захисту Одеси та області. І є дуже важлива домовленість про тренування у Франції наших пілотів — наша коаліція сучасних винищувачів стає міцнішою.
- Вже 4 судна пройшли нашим новим, альтернативним морським коридором із наших південних морських портів. І ми працюємо з нашими партнерами по всьому світу, щоб відновити нормальну роботу “зернового коридору”.
- Формула миру. Загалом вже понад 70 дипломатичних представництв залучені. Це дуже хороша динаміка. І може бути ще більше держав-учасниць. Світова більшість буде з нами.
- 1 вересня — понад 3 млн 700 тис. українських дітей сьогодні розпочали новий навчальний рік. Більшість — в Україні. Більшість — в офлайн або змішаному форматі, коли все ж таки зберігається соціальна взаємодія між дітьми. Звичайно, ми зробимо все, щоб на всій нашій землі можна було повернутися до шкіл, до університетів — нормально. Без онлайну.
Грошова допомога пенсіонерам
Українські пенсіонери окремих категорій можуть отримати доплати до пенсій. Це спільний проєкт Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП ООН), Мінсоцполітики та Пенсійного фонду України. Про це інформує Мінсоцполітики.
Підтримку можуть отримати пенсіонери, які:
- проживають на територіях активних або можливих бойових дій;
- мають розмір пенсії менше ніж 3 000 грн;
- не одержували з 1 березня 2023 року додаткових грошових виплат від міжнародних організацій та/або допомоги на проживання для ВПО.
ВПП надаватиме грошову допомогу впродовж щонайменше 4 місяців, пенсіонери отримуватимуть доплату до пенсії на суму, якої не вистачає до 3000 грн (але не менше 100 грн).
До прикладу, якщо ваша пенсія становить 2100 грн, тоді вам виплачуватимуть ще 900 грн.
Пенсіонерам не потрібно здійснювати жодних дій для отримання виплати. Вона проводиться без подання заяви відповідно до інформації, наявної в державних реєстрах.
Грошова допомога надходить шляхом переказу коштів на банківські рахунки пенсіонерів.
30 серпня таку допомогу отримали понад 260 тисяч пенсіонерів. Загальна сума перерахованих коштів перевищила 115 млн грн.
Повернення дітей з ТОТ
Вдалося повернути додому ще 12 дітей, яких незаконно утримували на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Херсонщини.
На початку серпня на “гарячу лінію” Мінреінтеграції 15-48 звернулася жінка, яка повідомила, що на тимчасово окупованій частині Херсонщини мешкає 14-річний хлопчик Іван. Після смерті бабусі, яка ним опікувалася, його збиралися оформити в дитячий будинок на окупованій території. Взяти опіку над хлопцем зголосилася сім’я внутрішньо переміщених осіб із ТОТ Херсонщини, яка наразі проживає у Київській області. Вони давно знали Івана, ще до переїзду. Весь процес повернення Івана тривав 22 дні. Наразі хлопець перебуває серед своїх і починає нову сторінку свого життя.
А 1 вересня повернуто ще 11 дітей: шестеро малюків позбавлені батьківського піклування, а п’ятеро мають сім’ї. Найменшій дитині – 2 роки, найстаршій – 16 років.
Якщо ви стали свідком незаконного переміщення дітей на тимчасово окуповану територію або територію РФ, обов’язково повідомте про це:
- профільному фахівцю Мінреінтеграції Наталії Ємець за телефоном: +38 (050) 562-03-13;
- на “гарячу лінію” Національного інформаційного бюро 16-48;
- заповніть електроні анкети на сайті “Діти війни” Національного інформаційного бюро childrenofwar.gov.ua.
Станом на 4 вересня вдалося повернути загалом 386 дітей, яких окупанти депортували або незаконно перемістили, загалом встановлено 19 546 депортованих українських дітей.
Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій
1 червня 2023 року було внесено зміни до Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (далі — Порядок). Раніше надання статусу обмежувалося територіями Донецької та Луганської областей, наразі формулювання загальне — особи, постраждалі від війни Росії проти України. Про це повідомляє Норвезька рада у справах біженців в Україні.
Відповідно до п. 3 Порядку, право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії Російської Федерації не досягла 18 років (повноліття), і:
- отримала поранення, контузію, каліцтво;
- зазнала фізичного, сексуального насильства;
- була викрадена або незаконно вивезена за межі України;
- залучалася до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
- незаконно утримувалася, зокрема в полоні;
- зазнала психологічного насильства.
Статус надається органом опіки та піклування:
- за місцем проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи;
- за місцем звернення, якщо місце проживання/перебування дитини не задеклароване/не зареєстроване або перебуває на території, на якій ведуться (велися) бойові дії або території поза контролем уряду України;
- за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.
Для надання статусу дитині необхідно подати: заяву, згоду на обробку персональних даних, засвідчені копії наступних документів:
- свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
- документа, що посвідчує особу заявника;
- документа, що підтверджує повноваження представника дитини або родинні стосунки між дитиною та заявником;
- довідка про взяття дитини на облік як ВПО (у разі наявності);
- паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки (у разі наявності);
- паспорта громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон (у разі наявності);
- витягу з реєстру територіальної громади (у разі наявності).
Також до заяви додаються документи, які підтверджують необхідні обставини (медичні документи, матеріали кримінальних проваджень, висновки експертиз, документи, що підтверджують загибель особи внаслідок війни тощо).
Із заявою можуть звернутися: батьки; інші законні представники, близькі родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування, дитина, якій виповнилося 14 років.
За детальнішою інформацією ви маєте можливість звернутися до юристів Норвезької ради у справах біженців:
- на “гарячу лінію” за номером телефону: 0 800-302-007 (щоденно з 9:00-17:00);
- на номер Viber: +38 (067) 829-44-35;
- за адресою електронної пошти: [email protected].
Захист прав дитини — організації
В Україні функціонують численні організації та ініціативи, які ставлять перед собою завдання надавати юридичну допомогу дітям. Вони забезпечують права та захист наймолодших українців. Добірку таких організацій зібрала Українська мережа за права дитини.
Благодійний фонд “Голоси дітей”
Фахівці надають юридичну підтримку родинам з дітьми, які постраждали від війни.
Телефон “гарячої лінії”: 0-800-210-106
Міжнародна благодійна організація “Партнерство “Кожній дитині”
Консультують прийомні сім’ї, опікунів, патронатних батьків, а також вихованців інституційних закладів.
Телефон “гарячої лінії”: +38 (050) 330-51-79
Всеукраїнська громадська організація “Магнолія”
Спеціалізуються на пошуку зниклих безвісти дітей, а також допомагають шукати родичів дитини, яка залишилася сиротою.
Телефон “гарячої лінії”: 0-800-504-042.
Міжнародна благодійна організація “Благодійний фонд “СОС Дитячі містечка”
Допомагають одиноким матерям, родинам ВПО, прийомним сім’ям, дітям з інвалідністю й тим, хто постраждав від війни.
Телефон “гарячої лінії”: +38 (095) 790-13-72
Мережа центрів безоплатної правничої допомоги
Надають безоплатну консультацію родинам із низьким доходом і внутрішньо переміщеним особам.
Телефони “гарячої лінії”: 0-800-213-103 (у будні з 08:00 до 18:00), +38 (067) 721-31-03 (Telegram).
Благодійний фонд “Право на захист”
Пропонують допомогу щодо питань внутрішнього переміщення та соціальних виплат.
Телефони “гарячої лінії”: +38 (099) 507-50-90, (068) 507-50-90, (093) 507-50-90 (у будні з 09:00 до 18:00).
Примусова евакуація дітей
У п’яти населених пунктах Запорізької області оголошено примусову евакуацію дітей з їхніми батьками, особами, які їх замінюють, або іншими законними представниками.
Йдеться про населені пункти, що розташовані поблизу районів ведення бойових дій: місто Гуляйполе, селище Степногірськ, села Преображенка, Єгорівка, Новопавлівка.
Буде примусово евакуйовано 54 дитини та 67 супроводжуючих (членів сімей).
Крім дітей, обов’язкова евакуація також стосуватиметься маломобільних осіб.
Застосунок “Мрія”
У День знань пПрезидент України Володимир Зеленський презентував для українських школярів, їхніх батьків і педагогів інноваційний освітній цифровий проєкт “Мрія”.
Застосунок допомагатиме дитині, батькам і вчителям:
- ефективніше орієнтуватися в навчальному процесі та поза його межами;
- вчасно вказуватиме, на що звернути увагу, чому присвятити більше часу.
“Мрія” — дітям
“Мрія” матиме зручний інтерфейс, щоб стежити за графіком занять і позашкільних активностей дитини.
Застосунок міститиме бібліотеку контенту, який потрібен саме цій дитині, інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки.
Кожна дитина матиме своє портфоліо в освіті, де буде інформація про її досягнення та плани.
Крім того, у застосунку дитина може мати ID — унікальний цифровий дитячий документ для більшого захисту й можливостей у світі дорослих за аналогією з “Дією”.
“Мрія” — батькам
Батькам “Мрія” допомагатиме:
- Знати, чи перебуває їхня дитина в безпеці під час повітряних тривог. Для цього достатньо буде одного натискання в застосунку після того, як учитель завів дітей в укриття.
- Бачити, у чому дитина більш талановита, у чому навпаки — потребує допомоги.
- “Мрія” міститиме контент і для батьків, що сприятиме їхньому саморозвитку.
- Отримувати зворотний зв’язок від учителя.
До кінця поточного року заплановано розпочати ознайомчий процес із пілотним проєктом “Мрії” у тестових школах, а наступного року проєкт планують масштабувати на інші навчальні заклади України.
Вивчення кримськотатарської мови
Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету у Львові анонсував курс із вивчення кримськотатарської мови.
Семестрова програма складатиметься з 15 лекцій, у межах яких передбачено:
- сертифікат УКУ, що засвідчує проходження мовного курсу — 3 кредити ECTS;
- унікальне вивчення мови в контексті культури й традицій Криму;
- ексклюзивну екскурсію мусульманським компонентом Львова.
Набір до груп здійснюється за двома форматами: офлайн або дистанційно.
Строк подачі заявок — до 13 вересня 2023 року. Реєстрація за посиланням.
Нагадаємо, тим, хто хоче вивчити українську мову онлайн, в пригоді стануть сервіси з її вивчення — див. випуск #15 дайджесту.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!