Російський автопром значно знижує виробництво. Торік випуск машин наблизився до історичного мінімуму в 450 тисяч автомобілів. Приблизно така кількість сходила з конвеєра в СРСР у 70-ті роки. Усе це — наслідки санкцій і бойкоту, оголошеного світовими концернами, які відмовилися працювати в країні, що розв’язала війну, повідомляє FREEДОМ.
Болючого удару по автомобільній промисловості завдали запроваджені проти Росії санкції. Країна втратила доступ до багатьох комплектуючих. Вони постачалися з-за кордону. Автомобільні бренди один за одним оголосили про припинення виробництва в Росії.
2022 рік став рекордно провальним — виробництво автомобілів впало до історичного мінімуму з часів Леоніда Брежнєва в епоху застою. Випуск легкових автомобілів за минулий рік впав на 67% порівняно з 2021 роком. Дані опублікував Росстат. З конвеєрів решти заводів зійшло 450 тисяч машин. 1970 року СРСР виробив усього 344 тисячі одиниць.
“20 машин на місяць, до цього були у нас продажі дві машини на день”, — розповів представник автосалону.
Салони з машинами в Росії перетворюються на музеї, скаржаться російські автомобілісти. Проблеми з наявністю, на весь салон може бути представлено 4 авто. А черга формується навіть на виставкові зразки. Торгувати нічим.
Російська влада намагається реанімувати авторинок, що вмирає. Так, кілька місяців тому “АвтоВАЗ” представив лінійку вітчизняних автомобілів, але без подушок безпеки та ABS. Ще одна російська новинка — “Москвич” третього покоління. Але, як виявилося, автомобіль китайський. Російських деталей там лише 6.
Але китайські автомобілі, на які в РФ зробили ставку, змінити ситуацію не змогли. Обсяги постачання до Росії почали знижуватися.
“Можливо, так буде, що стане ще менше. Тому… хоча… хто міг подумати, що китайців не вистачатиме. Ви просто на секунду вдумайтеся. Це ж непорозуміння якесь, тобто як ми могли дійти до того, що китайських тачок, здавалося б, не вистачатиме”, — заявив росіянин.
Водночас на автомобілі, які є в країні, значно зросли ціни. Із січня 2023 року вартість підскочила на 10%.
Читайте також: Lada в Росії можна замовити тільки у двох кольорах: про причини дефіциту фарби розповів автоексперт