Фермери з прифронтових сіл Донецької області відмовляються їхати з небезпечного регіону, не бажаючи залишати своїх домашніх птахів і тварин, інформує FREEДОМ.
Кролик Сеня — улюбленець на мініфермі на Донеччині, й не тільки тому, що це символ нового року,— він один із небагатьох вижив після атак російської армії.
“Ми завжди тримали кроликів, але коли ракети почали падати, вранці я побачив 15 кроликів, які лежали на землі. У них із носа йшла кров. Це — стрес”, — розповідає місцевий житель Іван.
А от качки, які живуть у домогосподарстві, вибухів уже не бояться. Птахи звикли, що постійно щось вибухає.
“Птахами ми займаємося з дитинства, ще в школу ходили й вирощували курочок. Ми не можемо, щоб без курочок жити, без кроликів”, — каже господиня мініферми Євгенія.
Більшу частину населення евакуювали, але деякі фермери відмовилися їхати, не бажаючи кидати свою худобу, що залишилася.
“Це моя віддушина”, — показує Іван голубник.
Він зазначив, що жив у прифронтовому населеному пункті все своє життя і нікуди їхати не збирається.
“Нас на вулиці залишилося п’ять осіб. Я нікуди не піду, хіба що виженуть. Та й що, ляжу і все”, — заявив чоловік.
Село Ямпіль перебувало під російською окупацією з квітня до жовтня. У цьому населеному пункті був зоопарк. Окупація залишила його в запустінні: туші мертвих тварин були розкидані по коморі та сусідньому полю.
“Був дуже серйозний зоопарк, до нього приїжджали з усієї України, не тільки з Донецької області. Це був культурний центр, а тепер, на превеликий жаль, його немає”, — нарікає місцевий житель Павло.
Раніше в зоопарку проживала велика кількість тварин різних видів. За словами волонтерів, звірі загинули від голоду в окупації, а деяким тваринам вдалося втекти.
“І олені, і ведмеді, і вовки, пташок всіляких декоративних було дуже багато. А потім війна почалася — і все”, — сказав місцевий житель Павло.
Коли до Ямполя знову їздитимуть екскурсії з усієї України, місцеві навіть бояться припустити.
Читайте також: Десятки тварин у Ямпільському зоопарку були закатовані або з’їдені під час російської окупації (ВІДЕО)