90 “Шахедів” на день, 230 ракет на місяць плюс снаряди: про потужності військово-промислового комплексу РФ розповів Селезньов

Безпілотний літальний апарат Shahed 136. Фото: military.com

З урахуванням темпів виробництва озброєння Російською Федерацією до кінця року інтенсивність ракетних, дронових і артилерійських атак по Україні може серйозно зрости. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Владислав Селезньов.

Він зазначив, що наразі Російська Федерація виготовляє до 30 дронів-камікадзе Shahed (“Шахед”) на добу.

“Динаміка розширення виробництва свідчить про те, що до кінця поточного року Росія зможе виготовляти до 90 “Шахедів” на добу”, — вважає Селезньов.

Щомісяця російський оборонно-промисловий комплекс виготовляє до 130 ракет дальністю щонайменше 350 км і близько 100 ракет, які діють на менші відстані.

“Відповідно, інтенсивність ракетних і дронових атак може серйозно зрости до кінця року”, — наголосив експерт.

Також у Росії є можливість поповнювати артилерійські снаряди, що витрачаються на фронті.

“Минулого року Російська Федерація виготовила близько 2 млн артилерійських боєприпасів. Плюс ми бачимо, що у них вельми стійка колаборація з урядами Ірану, Північної Кореї щодо поставок боєприпасів до артилерійських знарядь. І інтенсивність артилерійського вогню вже зараз становить, за твердженнями [головнокомандувача української армії] генерала Сирського, на 1 український снаряд — 6 російських. А перспектива нинішнього року говорить про те, що, найімовірніше, співвідношення армійських боєприпасів може становити 1:10. Про це говорять як мінімум кілька відомих військових керівників західних армій”, — розповів Селезньов.

У зв’язку з цим він акцентував, що ресурси є визначальним фактором російсько-українського протистояння протягом як літньої кампанії, так і всього цього року.

Експерт наголосив, що російський оборонно-промисловий комплекс не здатний повністю відновити всі втрати в техніці, яких російська армія зазнає під час своїх наступальних заходів. Тому особливий акцент робиться на ремонті.

“Підприємства ремонтно-відновлювального комплексу Російської Федерації, польові ремонтні майстерні, які розгорнуті на території тимчасово окупованого Криму і Севастополя, всі вони працюють у режимі 24/7. Гадаю, і зустріч двох диктаторів Лукашенка і Путіна [11 квітня] в Росії теж передбачає питання в частині відновлення техніки та озброєння на базі промислових потужностей Білорусі. Тим більше досвід такої колаборації у них є. Протягом 2022 року величезна кількість російської бронетехніки відновлювалася в Білорусі”, — додав Владислав Селезньов.

Читайте також: Мета — зупинити ВПК РФ: партнери України готують 14-й пакет санкцій (ВІДЕО)

Нагадаємо, зараз в Україні працюють 500 підприємств оборонно-промислового комплексу (ОПК), у виробництві задіяні майже 300 тисяч осіб.

Прямий ефір