10-й пакет антиросійських санкцій: які обмеження запровадив Євросоюз (ВІДЕО)

Ілюстрація: mind.ua

Вони передбачають нові обмежувальні заходи на імпорт у Росію та експорт із країни. Рада ЄС ініціювала процес призупинення дії ліцензій на мовлення двох ЗМІ — RT Arabic і Sputnik Arabic. До списку потрапили й 96 компаній, які постачають матеріалами та технікою подвійного призначення російський військово-промисловий комплекс, інформує FREEДОМ

“Ухвалено 10-й пакет санкцій: до списку внесено 121 фізичну та юридичну особу, значні нові обмеження на імпорт/експорт, заборона російських пропагандистських ЗМІ. Ми залишаємося об’єднаними у своїй рішучості завдати шкоди російській військовій машині”, — заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

10-й пакет санкцій вводить додаткові заборони на експорт критично важливих технологій і промислових товарів. До них належить електроніка, спеціалізовані транспортні засоби, деталі машин, запасні частини для вантажівок і реактивних двигунів, а також товари для будівельної галузі, які можуть бути використані у військовому секторі. 

“Ми продовжимо чинити тиск на Росію і на тих, хто підтримує її на полі бою. Ми продовжимо переслідувати дружків Путіна і тих, хто допомагає Росії обходити санкції або поповнювати її військовий арсенал”, — підкреслила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Уперше до списку увійшли 7 іранських підприємств, які виробляють безпілотні літальні апарати. Їх російські військові використовують під час атак на Україну, зокрема й на цивільну інфраструктуру. Також Рада ЄС вирішила заборонити транзит через Росію експортованих Євросоюзом товарів і технологій подвійного призначення, щоб уникнути обходу попередніх санкцій. Усе це має послабити Путіна.

“Наприклад, ми знаємо, що у нього проблеми з виробництвом крилатих ракет, тому що він не може отримати мікроелектроніку, яка йому потрібна, щоб допомогти з їхніми системами наведення. Тому ми вважаємо, що це матиме вплив. Але другий момент полягає в тому, що це може зайняти деякий час”, — повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

Загальна кількість підсанкційних російських підприємств, пов’язаних із військово-промисловим комплексом країни-агресора, вже становить 506 організацій. Також у ЄС заморозили активи трьох російських банків.

“Спільними зусиллями держави-члени ЄС запровадили найпотужніші та найширші санкції за всю історію, щоб допомогти Україні перемогти у війні. ЄС залишається єдиним з Україною та українським народом. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, — з повідомлення Шведського головування в Раді ЄС.

Також відкликано європейські ліцензії на мовлення пропагандистських каналів RT Arabic і Sputnik Arabic, які контролюються урядом РФ. Під санкції потрапили й відповідальні за депортацію українських дітей.

“Нідерланди закликали внести до списку осіб, відповідальних за депортацію українських дітей, що є огидним злочином. Приємно дізнатися, що цей санкційний пакет націлений на цих злочинців, а також на виробників зброї та посередників в обході санкцій”, — акцентував міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра.

Заборонено імпорт російського бітуму і синтетичного каучуку в країни ЄС. Обмежується можливість для громадян Росії обіймати будь-які посади в органах управління об’єктів критичної інфраструктури та організацій ЄС.

“Сьогодні ми взяли на себе зобов’язання щодо подальших спільних заходів. Ми хочемо реалізувати їх у ЄС за допомогою десятого пакета санкцій і зробити необхідні кроки. Ми намагаємося дати зрозуміти на міжнародному рівні, що Росія стоїть осібно у світі своєю агресією проти України”, — зазначив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Новий пакет санкцій Євросоюзу проти Росії прокоментував президент України Володимир Зеленський. 

“10-й пакет санкцій ЄС спрямований проти російської військової промисловості, пропаганди та фінансової системи. Тиск на російського агресора має посилюватися: очікуємо на рішучі кроки проти “Росатома” та атомної промисловості РФ, збільшення тиску на військових і банки”, — заявив Зеленський.

Напередодні затвердження 10-го пакета санкцій відбулася онлайн-зустріч глав держав G-7 (“Великої сімки”) з президентом України. Володимир Зеленський також подякував лідерам ЄС за підтримку курсу України на вступ до Євросоюзу. Це те “ставлення, якого десятиліттями не вистачало в європейських інституціях”.

Читайте також: ЄС почав тиснути на посередників, які допомагають Росії обходити санкції, — Загородній

Прямий ефір