Саміт миру, дипломатична активність і ситуація на фронті — головне зі звернення Зеленського у 818-й день війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Усі партнери повністю поінформовані щодо актуальних потреб і реальної фронтової ситуації. Про це сьогодні, 21 травня, під час вечірнього звернення наприкінці 818-ї доби повномасштабного вторгнення Росії заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ

Президент повідомив, що дипломатичний марафон з підготовки до Глобального саміту миру, запланованого на 15-16 червня у Швейцарії, триває.

“Говорив сьогодні з лідерами Румунії, Анголи та Іраку. Запросив їх на саміт і поінформував про ту роботу, яка вже зроблена і для організації саміту, і для його результативності. Статут ООН об’єднує всі нації, і всі держави однаково зацікавлені в тому, щоб цілі та принципи Статуту ООН були дійсно робочим інструментом підтримання миру. Щоб це було дієвим”, — сказав він.

Зеленський зазначив, що обговорив з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом співпрацю заради безпеки та стабільності в регіоні та в усій Європі, оборонну співпрацю. Крім цього, він подякував за підготовку нового оборонного пакета Бухарестом для Збройних сил України (ЗСУ).

“З президентом Анголи ми обговорили можливості нашої двосторонньої співпраці, і я запросив пана президента відвідати Україну. З прем’єр-міністром Іраку теж говорили про відносини між нашими державами, про спільну нашу потребу — потребу в максимальній стабільності ситуації у світі”, — наголосив голова держави.

За його словами, важливо, що експортний “зерновий коридор” у Чорному морі продовжує функціонувати.

“Українське продовольство досягає світового ринку та не допускає фатальних дефіцитів. Дуже важливо, зокрема, те, Це додає стабільності, зокрема й регіону Затоки, і багатьом іншим частинам світу. Цю нашу роботу ми будемо продовжувати, збільшуючи, наскільки це можливо в умовах повномасштабної терористичної загрози Росії, наш, український, внесок у світову продовольчу безпеку. І це також наша власна економічна безпека — український експорт, українські доходи, українські робочі місця в багатьох галузях”, — акцентував голова держави.

Також президент України обговорив із президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим енергетичну ситуацію та співпрацю між державами в цій сфері. Крім цього, він зустрівся з міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок. 

“Подякував за всю надану підтримку: Німеччина — один із найбільш вагомих наших партнерів. Ми обговорили й подальшу спільну роботу як у безпековій, так і в політичній площині і в європейській нашій інтеграції. Я вдячний Німеччині за розуміння того, як важливо, щоб уже в червні в нас був реальний результат — фактичний початок перемовин щодо вступу України у Євросоюз”, — сказав він. 

“Все зараз максимально поєднане: і безпекові питання, і наші оборонні можливості — не тільки України, але й усієї Європи, — і дипломатична робота, і економічна стійкість України. Кожен новий зв’язок України зі світом, кожна посилена комунікація та співпраця — це для нас усіх додаткові можливості забезпечувати захист життя наших людей, наших міст і громад, забезпечувати силу нашої армії та наближати реальний мир”, — наголосив Зеленський.

Голова держави повідомив, що сьогодні міністр оборони України Рустем Умєров та начальник Генерального штабу Анатолій Баргилевич доповіли про ситуацію на фронті та забезпечення оборони. Також доповідав головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

“Відбулося напередодні чергове засідання формату “Рамштайн” — сьогодні доповіли щодо роботи стосовно наших потреб. Передусім це ППО (протиповітряна оборона, — ред.), броньована техніка, снаряди. Всі партнери повністю поінформовані щодо актуальності потреб та реальної фронтової ситуації”, — заявив лідер.

Наприкінці звернення він висловив подяку партнерам, які готові допомагати та виконують свої обіцянки.

“Увесь зміст комунікації з партнерами має відображатися змістом реальної бойової роботи наших воїнів — тими засобами ураження, які потрібні на передовій. І зараз, цими тижнями, а не десь улітку. Покровський напрямок та інші донецькі напрямки — Краматорський, Курахівський — зараз залишаються надзвичайно складними, там найбільше боїв. Харківщина — наші сили знищують окупанта, і результати відчутні. Я дякую всім нашим воїнам за влучність, за стійкість”, — наголосив Володимир Зеленський.

Читайте також: Patriot, Глобальний саміт миру, євроінтеграція: Зеленський провів зустріч з Бербок

Прямий ефір