Відсотки від заморожених російських активів мають бути використані для самооборони України, — Бербок

Анналена Бербок і Дмитро Кулеба. Фото: mfa.gov.ua

Підготовка Глобального саміту миру, а також конференції з відновлення України та допомога прикордонним областям, які щодня обстрілює Росія. Ці теми обговорили глави Міністерств закордонних справ Німеччини та України сьогодні, 21 травня, повідомляє FREEДОМ.

Окрему увагу міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок і глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба приділили посиленню ППО. Український міністр подякував німецькій колезі за лідерство Німеччини в цьому питанні та нагадав, що Україна, як і раніше, потребує додаткових систем для захисту неба. Крім цього, глави міністерств прокоментували рішення Європейського Союзу щодо заморожених російських активів.

“У нас в ЄС є спільна позиція: відсотки від заморожених російських активів мають бути використані для самооборони України. Також є позиція США — розширити використання цих активів. При цьому для нас важливо, щоб усі аспекти міжнародного права були враховані. Ми за те, щоб використовувати саме відсотки від заморожених активів”, — заявила Бербок.

Кулеба нагадав, що на початку року говорив про те, що історія із замороженими активами розвиватиметься у три кроки.

“Спочатку рішення про податок на відсотки від заморожених активів. Це рішення було прийнято — передавати ці відсотки Україні. Зараз другий крок, а саме йдеться про частку самих відсотків, нарахованих на активи. І третій крок — це, власне, має бути конфіскація самих активів. Я розумію, тут є свої побоювання у німецької сторони. Але і для них ми повинні знайти рішення. Росія повинна заплатити за свою агресію”, — наголосив міністр закордонних справ України.

Читайте також: Неанонсований візит глави МЗС Німеччини в Україну на тлі російського наступу — цілі назвала Розе

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 21 травня в Києві зустрівся з міністром закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Анналеною Бербок.

Прямий ефір