Україна погодила текст “формули Штайнмаєра”, – Зеленський (ВІДЕО)

uatv
01.10.2019
Cкрін із відео

Сьогодні відбулося спеціальне засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську (ТКГ). З цієї нагоди президент України Володимир Зеленський провів спеціальний брифінг, інформує UATV.

“Обговорювалося питання щодо наступного етапу звільнення полонених. Повернення полонених є пріоритетом для мене особисто”, – сказав він.

Президент запевнив, що докладає максимум зусиль для повернення усіх українських громадян.

“Було домовлено про початок розведення військ у Петрівському та Золотому. Хочу заспокоїти місцеве населення. Я особисто гарантую, що ви будете захищені, а відведення військових ніяк не вплине на вашу безпеку. Прикладом цього є Станиця Луганська, де відбулося успішне розведення військ”, – заявив глава держави.

За словами Зеленського, сьогодні були усунуті останні перепони до проведення саміту “нормандської четвірки”. Також він пояснив, що означає так звана “формула Штайнмаєра“.

“Це одне-два речення, от і все. Тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, відомий також як “закон про особливий статус Донбасу”. Він почне діяти на постійній основі за умови, коли там відбудуться місцеві вибори, проведені відповідно до Конституції України, а також після публікації ОБСЄ, що вибори за міжнародними стандартами. Ніяких виборів “під дулами кулеметів” не буде”, – наголосив президент.

Глава держави уточнив, що цей закон діятиме до 31 грудня 2019 року, а новий розробить парламент.

“Ми відповіли на лист пана Мартіна Сайдіка (спеціальний представник голови ОБСЄ у складі ТКГ), що погоджуємо текст “формули Штайнмаєра”, – підсумував Зеленський.

Раніше повідомлялося, що президент та іноземні делегати відвідали навчання МВС.

Джерело UATV
дата 01.10.2019
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×