Фільм “20 днів у Маріуполі” став серйозним ударом по російській пропаганді — думка

Сергій Жуков. Скріншот: uatv.ua

Ще під час створення документального фільму “20 днів у Маріуполі” автори цієї картини публікували кадри з міста, яке намагалися захопити російські окупанти. Уже тоді весь світ у реальному часі бачив, що насправді відбувається. Після того, як фільм отримав премію “Оскар”, його подивилися вже мільйони глядачів. Про це сьогодні, 21 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Сергій Жуков.

За його словами, росіяни знімали чимало фільмів, які видавали за документальні кадри з Маріуполя Донецької області, але насправді ці картини були зрежисованими художніми постановками.

“Фільм “20 днів у Маріуполі” викликав у російської пропаганди дуже серйозну реакцію, яка стала наслідком тріумфальної ходи міжнародними майданчиками та того резонансу, який він викликав. І я хочу нагадати, що фотографії Чернова і Малолєтки (автори фільму, — ред.) облетіли всі світові ключові видання ще до того, як з’явився цей фільм. Тобто безпосередньо в режимі нон-стоп, у форматі онлайн вони транслювали з обложеного міста те, що там відбувається, всі злочини. Це дуже важливо, що саме вони першими розповіли світові те, що дійсно відбувалося в Маріуполі у 2022 році”, — зазначив Жуков.

Він розповів, що російська пропаганда розуміє важливість фільму “20 днів у Маріуполі” і тому вдається до цинічних і брудних методів.

“Після того, як “20 днів у Маріуполі” отримав “Оскара”, про нього всі писали, зокрема й російські ЗМІ не змогли його ігнорувати, на YouTube-канал було залито один із російських псевдодокументальних фільмів, абсолютно брехливих, із підписом, що це фільм “20 днів у Маріуполі, режисерська версія”. Тобто таким чином тих людей, які шукали оригінальний фільм, вони сподівалися спіймати на цей гачок і показати замість фільму Чернова і Малолєтки російську брехню”, — повідомив аналітик.

Читайте також: “Оскар” — в Україні: творці “20 днів у Маріуполі” розповіли про реакцію світу на документальний фільм (ВІДЕО)

Нагадаємо, картина “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова про знищення українського міста на Донеччині російською армією отримала “Оскар”.

Прямий ефір