Пріоритетні точки для росіян у Донецькій області перелічив Маломуж

Лінія фронту в Донецькій області. Ілюстрація: deepstatemap.live

Росіяни не полишають спроб вийти на адміністративні кордони Донецької області. Але Сили оборони України змінили стратегію, і дають серйозну відсіч противнику. Про це сьогодні, 21 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Усі види нашої розвідки разом із партнерами контролюють ситуацію в прифронтовій і фронтовій зоні, знають стратегічні плани противника на рівні навіть Генштабу Росії. Інформація, яка надходить про конкретні маневри, — це один із чинників підготовки оборони та нанесення контрудару”, — сказав він.

Уже відомі пріоритетні точки для росіян у Донецькій області. Насамперед це Часів Яр, а також Кліщіївка та Андріївка біля Бахмута.

“Їм необхідно взяти ці висоти, взяти під контроль наші центральні логістичні шляхи. Тому тут тиск буде, вони намагаються постійно штурмувати, але системних просувань там немає”, — зазначив Маломуж.

Гарячою ситуація залишається на Новопавлівському напрямку — район міст Красногорівка та Мар’їнка, тут противник не полишає спробу реалізації наступальних операцій.

“Також вони вважають перспективним наступ на Вугледар. Вони туди кидають додаткові сили та засоби — ми бачимо пересування живої сили, техніки, боєприпасів, розміщення нових вогневих засобів, збільшення кількості безпілотників”, — додав експерт.

Тож карта бойових дій противника Силам оборони України відома, “а це вже половина перемоги”.

“Другий момент — це наші війська. Ми вже освоїли ефективні моменти в плані оборони (наприклад, укріпрайони) і контрударів — особливо безпілотниками та з високоточним використанням ракетних систем. І, звісно, маневри військ. Ці фактори дають нам змогу і стояти в обороні, й завдавати контрударів. Це показує, що ми перейшли до іншої стратегії — не тільки оборонятися, не тільки зміцнювати укріпрайони, але й, незважаючи навіть на обмеження в засобах, завдавати ударів противнику”, — наголосив Микола Маломуж.

Він акцентував, що після надходження на фронт військової допомоги від США, яку можна очікувати вже за три тижні, ситуація явно зміниться на користь Сил оборони України.

Читайте також: У росіян залишилося менш як три тижні для реалізації планів: вплив на фронт голосування за допомогу США для України описав Маломуж

Як повідомлялося раніше, російським військам поставлено завдання — за всяку ціну захопити Часів Яр до 9 травня.

Читайте також: Пік російського наступу на Часів Яр ще не настав — пояснення військово-політичного оглядача

Прямий ефір