Україна і США готуються підписати угоду про гарантії безпеки — деталі від Краєва

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Підтримка Палатою представників США допомоги Україні дає підставу вважати, що незабаром між двома країнами буде підписано і договір про гарантії безпеки. Таку думку сьогодні, 21 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Олександр Краєв.

“І в заявах Пентагону, і в заявах Держдепу ми бачимо, що є певні напрацювання, йде підготовка до того, щоб найближчим часом підписати цей документ (договір про гарантії безпеки, — ред.). Зараз головне питання — коли ж це станеться, і що буде входити в цю угоду”, — сказав він.

Краєв нагадав, що раніше робилися припущення, що договір буде підписано на Вашингтонському саміті НАТО, який відбудеться з 9 до 11 липня 2024 року.

“Наразі з боку Білого дому в нас поки що немає жодних конкретних заяв, коли вони планують підписувати цю домовленість. Але те, що до неї готуються, те, що є вже певні напрацювання, це очевидно”, — наголосив він.

Читайте також: Палата представників США схвалила допомогу Україні: емоції конгресменів, розподіл коштів та оцінки експертів

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт про допомогу Україні. Йдеться про суму в близько 61 млрд доларів, істотна частина яких піде на озброєння. Тепер 23 квітня за законопроєкт має проголосувати верхня палата Конгресу — Сенат, після чого президент Байден обіцяв негайно підписати документ.

Прямий ефір