У росіян залишилося менш як три тижні для реалізації планів: вплив на фронт голосування за допомогу США для України описав Маломуж

Микола Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Росія, найімовірніше, знала, що буде позитивним голосування Палати представників США за фінансування військової допомоги Україні. Тому вони ще більше прискорили свої дії на фронті, поки американська допомога не надійшла по факту. У них залишається близько трьох тижнів, щоб виконати накази Путіна. А за цей термін їх реалізувати нереально. Про це сьогодні, 21 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Росія почала розгортати нові сили та засоби ще до голосування, припускаючи, що голосування все-таки буде позитивним. Адже Росія має й агентуру, глибоко контролює ситуацію щодо голосування в Конгресі. Тому вони постійно посилювали атаки за шістьма напрямками фронту. Плюс Путін ставив завдання — до реалізації проєкту щодо голосування захопити Донецьку, Луганську області та просунутися далі на Харківському та Запорізькому напрямках. Ці мінімальні завдання він уже ставить кілька тижнів поспіль”, — сказав Маломуж.

Експерт прогнозує в найближчі тижні ще більшу активізацію росіян на фронті.

“У будь-якому разі активізація буде, тому що, за нашими оперативними даними, вони підняли додаткові резерви не тільки мобілізованих, але й спецпризначенців із Далекого Сходу (та сама морська піхота Сибіру), з Уралу — це десантні війська і загальновійськові структури. Ну і, звичайно, техніка та озброєння”, — перелічив він.

Маломуж вважає, що цей потенціал окупаційні війська використовуватимуть насамперед для захоплення Часового Яру і подальшого просування Донецькою областю.

Також для них стратегічно важливим є Харківський напрямок.

“Але сьогодні сил і засобів у них ще немає, поки що йде посилення, і ми очікуємо, що в цьому секторі також може бути спроба тактичної наступальної операції”, — уточнив спікер.

Традиційно тривають атаки росіян на Запорізькому напрямку — Роботине, Вербове. Мета — не тільки відсунути Сили оборони України з Роботинського виступу, але й більш ефективно захищати свою логістику, яка забезпечує необхідним російські угруповання зі сходу.

“Тому з урахуванням голосування в США ці напрямки зараз будуть посилені всіма силами та засобами, які зараз є у росіян. Але я прямо скажу, що це останні великі резерви, які в найближчий тиждень Росія зможе виділити. А системних сил, підготовлених і навчених, у Росії наразі поки що немає. Для цього потрібно ще кілька місяців і мобілізації, і підготовки”, — констатував військовий експерт.

При цьому американці вже розмістили в Європі перші партії поставок для передачі Україні — це боєприпаси, ракетні системи, системи протиповітряної оборони.

“Тобто вже все готово. І ці засоби готувалися раніше, ще до голосування в США 20 квітня, тому що передбачалося передати їх швидко в пакеті, який готувався на голосування ще чотири місяці тому. І щойно зараз [23 квітня] проголосує Сенат США, одразу підпише президент Байден, то два-три тижні буде необхідно для того, щоб ці засоби та боєприпаси прийшли в Україну. Це буде посилення всіх напрямків, і це озброєння зірве будь-які наступальні операції противника. А до цього часу ми будемо тримати позиції”, — резюмував Микола Маломуж.

Читайте також: Палата представників США схвалила допомогу Україні: емоції конгресменів, розподіл коштів та оцінки експертів

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт про допомогу Україні. Йдеться про суму в близько 61 млрд доларів, істотна частина яких піде на озброєння. Тепер 23 квітня за законопроєкт має проголосувати верхня палата Конгресу — Сенат, після чого президент Байден обіцяв негайно підписати документ.

Читайте також: Це сигнал Москві: “Не дочекаєтеся!” — Фесенко про підтримку України у Палаті представників

Прямий ефір