Звичайна перестраховка: експерт оцінив бажання НАТО закріпити в декларації відмову від відправки військ в Україну

Дмитро Левусь. Фото: Facebook/Дмитро Левусь

Після заяв президента Франції Еммануеля Макрона і глави уряду Литви Інгріди Шимоніте про можливість відправки західних наземних військ в Україну, НАТО збирається закріпити відмову від відправлення військ в Україну в декларації. Це свідчить про те, що Альянс планує перестрахуватися, щоб уникнути зміни формату координації допомоги Україні. Таку думку сьогодні, 10 травня, в ефірі телеканалу висловив політолог-міжнародник, експерт центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.

Він нагадав, що Альянс із самого початку був проти того, щоб військові країн НАТО брали участь у війні Росії проти України.

“Про це йшлося від самого початку. Тому це — така перестраховка натовської бюрократії, не більше того. Варто зазначити, що НАТО від самого початку займав таку позицію. Тому, коли стало очевидним, що це не прерогатива Альянсу — відправлення військ, а рішення кожної країни, то ось зараз просто відбувається таке автоматичне, так би мовити, закріплення”, — пояснив політолог-міжнародник.

Експерт також прокоментував можливу зміну формату координації допомоги Україні — планується, що тепер координувати допомогу Києву буде не Пентагон, а штаб-квартира НАТО в Брюсселі.

“Те, що “Рамштайн” перейде під егіду НАТО, обговорювалося досить давно. І в цьому є певна логіка. Тому що останнім часом істотно зросла роль Європи в наданні військової допомоги Україні. І, судячи з усього, ця допомога буде збільшуватися. Тобто, стратегію оборонно-промислового комплексу ухвалено. Є й інші речі. Тому сьогодні складно сказати, як усе буде”, — зазначив Дмитро Левусь.

Читайте також: Литва приєдналася до ініціативи Франції щодо введення іноземного контингенту в Україну — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір