Литва приєдналася до ініціативи Франції щодо введення іноземного контингенту в Україну — подробиці (ВІДЕО)

Підтримка України в Литві. Фото: gettyimages.com

Литва готова відправити своїх військових в Україну з навчальною місією, сказала в коментарі Financial Times прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте, зазначивши, що у неї для цього є відповідний дозвіл парламенту. Раніше про відправку військ в Україну говорив президент Франції Еммануель Макрон, а також президент Литви Гітанас Науседа заявляв, що західним країнам потрібно обговорити ідею відправки військ в Україну і припинити проводити “червоні лінії” в питанні допомоги, інформує FREEДОМ.

Прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте заявила, що її країна готова відправити своїх військових в Україну з навчальною місією. Йдеться про тренування українських військових, однак Київ поки що не звертався з відповідним проханням. Вона зазначила, що Росія, безумовно, вважатиме це провокацією.

“Якби ми просто думали про реакцію Росії, то ми не могли б нічого відправляти. Кожного другого тижня ви чуєте, що когось підірвуть ядерною зброєю”, — заявила Шимоніте.

Раніше президент Литви Гітанас Науседа сказав, що якщо спиратися на реакцію диктатора Володимира Путіна, то країни Заходу ніколи не ухвалять жодного рішення, і додав, що державам потрібно обговорити ідею відправки військ в Україну.

“Я вітав ідею направлення місій в Україну і досі вважаю, що нам слід обговорити цю ідею. Звичайно, найкраще, якби ми всі одноголосно погодилися з необхідністю цього і дуже ретельно оцінили ту розвідувальну та іншу інформацію, яку ми маємо у своєму розпорядженні”, — наголосив Науседа.

Тим часом представник Державного департаменту США Метью Міллер спростував інформацію про можливе відправлення американських військових в Україну.

Раніше лідер демократичної меншості в Палаті представників Хакім Джеффріс заявив, що в разі переваги Росії у війні проти України США, імовірно, доведеться втрутитися — і не тільки грошима, але й військовими.

“Я не збираюся коментувати заяви, зроблені членами Конгресу. Президент чітко дав зрозуміти, що він не буде посилати американські війська битися в Україну”, — зазначив Міллер.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на початку чотириденного візиту до США і Канади наголосив на важливості подальшої згуртованої підтримки України, яка обороняється від російської агресії.

“Путін не повинен досягти успіху в своїй жорстокій агресивній війні. Вирішується питання про те, чи здатні демократії захистити себе. Це найважливіше стратегічне завдання Європи, війна Путіна — найбільша загроза для світопорядку”, — заявив Пісторіус.

Можливе відправлення військ НАТО в Україну не стане порушенням міжнародних правил, вважає президент Чехії Петр Павел, додаючи, що він не відмовляється від участі в дискусії з цього приводу.

Президент Франції підтвердив можливість відправки французьких військ в Україну. Однак це може статися за певних умов: якби росіяни прорвали лінію фронту і якби надійшло відповідне прохання від України.

Читайте також: Небезпека путінської Росії для Європи: які шанси, що західні війська опиняться в Україні — думки експертів

Прямий ефір