Зерно, яке Україна продає на світовий ринок, це не просто їжа, це 200-400 млн життів, — Устенко

Ілюстративне фото: agropolit.com

Від продовольчої безпеки світу залежить ціла низка чинників, у тому числі світовий ландшафт і геополітичний, і геоекономічний. Про це сьогодні, 4 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

“Те зерно, яке Україна продає на світовий ринок, це не просто їжа, це — життя від 200 до 400 млн людей у світі. І якщо можна, наприклад, припинити споживати таку кількість енергії, яка споживалася раніше, якщо можна використовувати менше бензину для своїх автомобілів, тому що можна на цих автомобілях менше їздити, то їсти менше — не можна… І це буде рівносильно тому, що ти не просто вганяєш у зону ризику величезну кількість населення у світі, а це те, що люди залишаться без їжі й будуть приречені на голодну смерть”, — зазначив він.

За словами Устенка, Україна — один із найбільших гравців на світовому ринку продовольства.

“Україна до війни, до 24 лютого, була у топ п’яти країн, які постачали зерно на світовий ринок, не зерно навіть, а пшеницю на світовий ринок. Україна — це 10-15% світових постачань, зернових культур. Україна — це 50% постачань на світовий ринок соняшникової олії”, — розповів радник президента.

Саме тому, наголосив Устенко, такою важливою є зернова ініціатива Зеленського Grain from Ukraine, адже через російську агресію транспортування продовольства з України морем було заблоковано.

“Йдеться про те, що українські товаровиробники, які все одно, попри війну, продовжують вести сільське господарство, продовжують вести свій бізнес — вирощують зерно. Просто про всяк випадок нагадаю, що на 24 лютого, на момент початку агресії Росії проти України, у нас на складах було понад 20 млн тонн зерна. І це зерно планувалося вивозити з країни, тому що наша внутрішня потреба куди скромніша, порівняно з цими цифрами”, — пояснив він.

Устенко звернув увагу, що довкола вивезення українського зерна йде постійна атака з боку Російської Федерації.

Читайте також: Росія може спровокувати ще один штучний голод у світі — що робить Україна та інші країни (ВІДЕО)

Прямий ефір