Занурити в темряву Україну не так просто, але від країн-союзників потрібні системи ППО, — Плачков

Ілюстративне фото: unian.net

Для захисту об’єднаної енергосистеми України потрібні ефективні системи протиповітряної оборони (ППО). А проєктами захисту атомних електростанцій (АЕС) повинні займатися високопрофесійні енергетики. Таку думку сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив ексголова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков.

“Нашу енергетичну об’єднану енергосистему так просто не загасити, і нашу країну в блекаут не так просто все-таки опустити. Нам від європейських партнерів і від наших союзників потрібні не генератори, а системи протиповітряної оборони ефективні, для захисту нашої енергетичної інфраструктури. Тому що навіть за заявами керівника НЕК “Укренерго” у нас не залишилося жодної не обстріляної підстанції, жодної не обстріляної станції, крім атомних електростанцій. Генераторів потрібно дуже багато для того, щоб обігріти всю країну. Думаю, що ефективніше нам передавати ефективну зброю ППО, щоб ми могли ефективно збивати ці ракети і ці “Шахеди””, — сказав він.

Також експерт розповів про методи захисту АЕС України, зазначивши, що атомні електростанції — дуже складні проєкти.

“Для того, щоб внести зміни в проєкт АЕС, це дуже складно. Тому я думаю, що все-таки наші АЕС треба захищати такими дуже сучасними системами ППО. Треба зміцнювати основні підстанції НЕК “Укренерго”, теж дати їм захист і навколо трансформаторів, посилити їхній захист за допомогою залізобетонних конструкцій. Системи ППО, думаю, єдиний вихід, який є на сьогодні. Усе спрямовано на нашу критичну інфраструктуру. Не думаю, що народними методами можна захистити АЕС, цим мають займатися високопрофесійні енергетики. АЕС — це складний технологічний організм”, — каже Плачков.

Він уточнив, що життєва стійкість самої АЕС залежить від того, які системи працюють або не працюють.

“Проєктами вони розраховані на досить серйозні наслідки. Ні військового, звичайно, обстрілу. Проєктами АЕС не передбачена їхня експлуатація під час війни, але все-таки захист там технологічно досить серйозний”, — резюмував ексголова Державної інспекції ядерного регулювання України.

Читайте також: Обстріли критичної інфраструктури України не обходяться без підказок російських енергетиків, — думка Плачкова

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у відеозверненні до українців повідомив, що сьогодні, 23 листопада, Росія завдала чергового масованого удару по Україні, застосувавши 67 ракет по інфраструктурі, енергетиці, звичайних людях. Результат трагічний — велика кількість поранених, є загиблі.

Прямий ефір