Обстріли критичної інфраструктури України не обходяться без підказок російських енергетиків, — думка Плачкова

Григорій Плачков. Фото: iclub.energy

Через потужний російський ракетний обстріл усі 8 працюючих атомних енергоблоків Рівненської, Хмельницької та Південноукраїнської атомних електростанцій (АЕС) були зупинені із захистами самих станцій. Таку думку сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив ексголова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков.

Він вважає, що у фахівців є можливість досить швидко повернути енергоблоки до об’єднаної енергосистеми.

“Я думаю, що захистами атомні енергоблоки були зупинені. Це не дуже хороший режим роботи атомних енергоблоків, але маємо те, що маємо. Після таких подій в експлуатувального персоналу і в “Енергоатома” є можливість досить швидко повернути до об’єднаної енергосистеми спільно з “Укренерго” енергоблоки, які були зупинені аварійними захистами. У тих реаліях, у яких ми живемо, енергоблоки можна буде повернути досить швидко до енергосистеми”, — сказав Плачков.

За словами експерта, в “Укренерго” та енергетиків, які забезпечують українців електроенергією, є ще ресурс і можливості відновити енергосистему. Але збитків енергосистемі завдають дедалі більше і більше з кожним обстрілом. Відновлювати стає дедалі складніше, резерву залишається дедалі менше, можливості перенаправляти електроенергії стає дедалі менше. Ситуація досить складна.

Плачков вбачає лінійну залежність у тому, що коли Збройні сили України звільняють території від російських окупантів, починаються ігри навколо Запорізької АЕС, і провокатором у них завжди виступає РФ. Тому МАГАТЕ має скликати Радбез ООН і доповідати про ситуацію на українських АЕС, а також — ініціювати нові санкції проти країни-агресора, зокрема проти “Росатома”.

“Російські енергетики, і не тільки ядерники, мережевики та інші спеціальності енергетичні беруть участь у цих обстрілах. Тому що обстріли досить точні і завдаються на нашу критичну і енергетичну інфраструктуру. Без енергетиків Росії ці обстріли без їхніх підказок не обійшлися. Тому на всі великі енергетичні компанії Росії треба накладати обмеження, санкції і треба вже світові щось із цим робити. Сьогодні Україна, а завтра енергетична інфраструктура всієї Європи”, — заявив Григорій Плачков.

Читайте також: Українці розлютилися не на владу, а на Росію, енергетичний шантаж не вдався, — Коссе про блекаути

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у відеозверненні до українців повідомив, що сьогодні, 23 листопада, Росія завдала чергового масованого удару по Україні, застосувавши 67 ракет по інфраструктурі, енергетиці, звичайних людях. Результат трагічний — велика кількість поранених, є загиблі.

Читайте також: “Ніхто ніколи не стикався з такими атаками на енергосистему”: українці живуть у нових реаліях, проявляючи винахідливість (ВІДЕО)

Прямий ефір