З початку року СБУ викрила понад 100 угруповань, які виготовляли фальшиві COVID-документи

Фото з сайта ssu.gov.ua

З початку 2021 року СБУ ліквідувала понад 100 угруповань, які створювали фальшиві COVID-документи: довідки про негативні результати ПЛР-тестів та сертифікати про вакцинацію.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт СБУ.

Згідно з повідомленням, понад 40 організаторам злочинних схем повідомлено про підозру. Серед них є іноземці, причетні до збуту довідок про негативні результати ПЛР-тестів.

За даними досудових розслідувань, ділки створювали власну “розгалужену мережу осередків” у різних регіонах України, що дозволяло їм отримувати незаконні щомісячні “прибутки” у розмірі десятків млн гривень.

Встановлено також й факти внесення недостовірних відомостей до електронних медичних реєстрів.

Під час спецоперацій у Києві, Львівській та Рівненській областях співробітники СБУ нейтралізували 3 розгалужені мережі з продажу підроблених медичних документів.

Зловмисники виготовляли фальшиві свідоцтва про вакцинацію та довідки про результати ПЛР-тестів. Також вони підробляли COVID-документи, нібито видані іноземними медустановами.

Своїх “клієнтів” підшукували на спеціально створених інтернетплатформах, а також через власні зв’язки у медичних закладах і туристичних фірмах.

Зокрема у Чернігові викрито схему виготовлення фальшивих міжнародних свідоцтв про вакцинацію. Щомісяця ділки “обслуговували” більше ніж пів тисячі осіб, які планували виїзд за кордон.

У Харкові та Івано-Франківську співробітники СБУ ліквідували злочинні схеми, організовані власниками декількох місцевих туристичних фірм. До пакета документів для виїзду за кордон вони пропонували своїм клієнтам фейкові довідки про негативний результат ПЛР-тестування.

За викритими фактами правопорушень тривають слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.

Нагадаємо, СБУ викрила в Києві схему незаконного одержання міжнародних сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу. За попередніми даними, зловмисники “заробляли” понад 5 млн гривень щомісяця.

Читайте також: Лікаря з Івано-Франківська засудили до двох років позбавлення волі за підробку COVID-документації

Прямий ефір