Введення мита на російське зерно жодним чином не позначиться на світовому ринку — маніпуляції РФ будуть зведені до нуля, — Гапон

Ілюстративне фото: minagro.gov.ua

Євросоюз готується ввести мита на імпорт зерна з Росії та Білорусі. Ці заходи ніяк не позначаться на світовому ринку, тому що частка експорту зернових РФ становить лише близько 7%. Навіть за умови, що Російська Федерація взагалі не постачатиме зерно, то, за оцінкою світових організацій, це підвищило б ціни на ринку від 3 до 5%, не більше. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 20 березня, сказав голова громадської організації “Українська аграрна асамблея” Олександр Гапон. 

“За останні роки експорт російського зерна в Європу становив не більше 5%. Це тільки в Європу. Якщо буде введено якесь мито, це абсолютно ніяк не позначиться на світовому ринку, оскільки частка російських зернових на ньому становить 7%, за підсумками минулого року”, — сказав Гапон.

Він нагадав, що після того, як росіяни почали повномасштабну війну проти України, ціни на агропродукцію дещо підвищилися, але потім стабілізувалися. Тому що Україна нормалізувала поставки і налагодила роботу Чорноморського “зернового коридору”.

“Тому всі їхні маніпуляції можуть бути зведені до нуля. Тобто на даний момент ніхто не залежить від російського ринку. Нехай вони роблять що завгодно. Європейський Союз і цивілізовані країни світу повинні зрозуміти: зерно, яке в крові, не повинно потрапляти до них на стіл жодним чином”, — наголосив експерт.

Він також зазначив, що сьогодні контрабандистськими шляхами росіяни через Абхазію постачають зерно до Грузії, а через неї до Азербайджану і Пакистану, до Ірану та інших країн.

“Тобто безпосередньо конкурувати Росія не може. Вона може, як завжди, конкурувати тільки тим, що вона використовує корупцію, включає свій вплив у деяких регіонах для того, щоб це робити”, — акцентував гість ефіру.

Росія в поставках агропродукції не є лідером, і без неї коливань на світовому ринку не буде, вважає Гапон.

“Якщо припустити, що сьогодні Російська Федерація виробляє нуль нових, то, за оцінкою світових організацій, це підвищило б ціни на рівні від 3 до 5%. Це те, що відбувається при глобальних коливаннях на початку воєн, якихось катаклізмів або якихось ситуацій у тих країнах, які є світовими виробниками. І Росія давно не є, так би мовити, нашою планетоутворюючою країною для того, щоб постачати зернові. Ми це все точно переживемо. Просто потрібно це все зробити в один момент — закрити будь-який експорт з Російської Федерації. І зернових, і добрив. Тому що на сьогоднішній момент у кожному патроні, який летить в українських солдатів, є частка якраз цього”, — резюмував Гапон.

Читайте також: Експорт російського зерна в Європу потрібно повністю припинити — думка експерта

Нагадаємо, до жорсткішого санкційного тиску на країну-агресора закликав прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. За його словами, половина Європи продовжує торгувати з Росією і Білоруссю, і це необхідно виправити.

Прямий ефір