“Волинські соколи”: у Луцьку відкрили школу для навчання операторів FPV-дронів (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Луцьку відкрили незвичайну школу для навчання операторів FPV-дронів. “Волинські соколи” готують пілотів спеціально під потреби українських бойових підрозділів на передовій. Після курсів теорії польоти починаються на першому ж практичному занятті. А коли студенти потрапляють в армію, їхньому командуванню не потрібно витрачати дорогоцінний час на підготовку фахівця, повідомляє FREEДОМ.

Олександру 36 років, за освітою біолог, але захоплюється комп’ютерами та технікою. Він уже кілька тижнів навчається у школі пілотів FPV-дронів. Хоче піти служити в 100-ту окрему бригаду.

“Я хотів піти туди, де можу принести найбільшу користь відповідно до своїх навичок, відповідно до свого здоров’я. І саме оператор безпілотних літальних апаратів (БпЛА) — це те, де я можу працювати. Коли мені дадуть хлопці добро, що дійсно я вже готовий, я планую відразу ж займатися документами”, — розповів курсант школи пілотів Олександр Кравчук.

У цій школі вже встигли навчити 25 операторів дронів. Частина з них пішла на фронт. Деякі вже показали себе в найгарячіших точках.

“Зараз, на мою думку, — це найефективніше, що є. Тому що дрон FPV, який коштує 300-400 дол., може вразити техніку за кілька мільйонів”, — наголосив інструктор Олександр Смолярчук.

Приходять сюди не лише майбутні пілоти FPV, але й ті, хто просто хоче ознайомитися з технікою та зрозуміти принцип її роботи. Серед таких багато дівчат.

“Я прийшла ознайомитися з тим, як воно працює, але зараз я думаю про те, що, можливо, навіть спробую пройти цілий курс”, — поділилася лучанка Тамара.

Два тижні теорії й тільки після — практика. Програму курсу самостійно створили та продовжують удосконалювати луцькі інструктори. Кажуть, намагаються вчитися і на помилках колег.

“На мою думку, помилка багатьох, що вони намагаються навчати на дронах маленького розміру. Насправді ці дрони не передають реальний політ, і не знаю, чи корисна буде така навичка. Наші пілоти після симулятора починають літати на таких стандартних 7-дюймових дронах, які використовуються і в 100-й бригаді теж”, — зазначив Смолярчук.

Під час практичних занять курсанти відправляють дрони в політ уже на першому виїзді на полігон. Тренуються майбутні оператори на кількох локаціях. Кожен курсант має вміти самостійно збирати та обслуговувати техніку.

Обирають локації, максимально схожі на ті, в яких доводиться працювати військовим.

Інструктори розповідають, що під час навчань не був розбитий жоден дрон. Були помилки, були аварії, але дрони літають далі, замінюються лише лопатні.

Олександр пройшов уже чотири дні польотів. Відпрацював посадку, прольоти між перешкодами, переслідування рухомих цілей і удари по бліндажах. Йому дали попрацювати й з 10-дюймовим дроном, який здатен нести вдвічі більше навантаження, ніж 7-дюймовий.

“Дрон у повітрі навіть більш стабільний, ніж у симуляторі. Контролювати вітер — не проблема, навіть із вагою. Чим більша вага — тим легше дрон тримається в повітрі”, — розповів курсант Олександр Кравчук.

У межах рекрутингу до Збройних сил України (ЗСУ) чоловіки та жінки можуть обирати підрозділ, у якому хочуть служити. Наразі школа операторів безпілотників зосередилася на підготовці тих, хто хоче йти до 100-ї волинської окремої бригади.

“Познайомимо з виносними антенами, як працювати з бліндажем — це все буде на останніх уроках. Ще 5 днів — і пілот на 90% буде готовий до служби, а там уже його підкоригують”, — зазначив Смолярчук.

У планах в інструкторів — розширення школи. Планують навчати протягом дня по кілька груп курсантів. Усі вони після курсів зможуть посилити лави армійців.

Читайте також: Роль безпілотників на передовій: українські захисники поділилися досвідом роботи з “пташками” поблизу Лимана (ВІДЕО)

Прямий ефір