Роль безпілотників на передовій: українські захисники поділилися досвідом роботи з “пташками” поблизу Лимана (ВІДЕО)

Українські захисники. Скріншот: uatv.ua

Україна швидко розвивається в питанні використання безпілотних літальних апаратів (БпЛА). У цій сфері ведуться справжні технологічні перегони з Росією. Російські окупаційні війська мають перевагу в кількості техніки, українські ж захисники беруть швидкістю ухвалення рішень і кмітливістю, інформує FREEДОМ.

Робота в бліндажах поблизу Лимана Донецької області — кипить. Зі спеціально обладнаного укриття на передових позиціях стежать за російськими окупантами військові 54-ї окремої артилерійської бригади. 

“Вони укріплюються — це те, що ми бачимо. Постійно риють нові окопи, нові траншеї, капоніри для техніки”, — розповідає боєць бригади Василь.

Завдяки високотехнологічним “пташкам” українському розвідувальному підрозділу на східній лінії фронту вдається вести спостереження за росіянами. 

Розвідувальна бойова група, дистанційно керуючи безпілотником, збирає дані про сили окупантів, а потім точними ударами ліквідує їх. 

“Оскільки використовується багато FPV-дронів, усе важке озброєння найчастіше заховане в тилу. Ми шукаємо якраз це важке озброєння і намагаємося вразити його”, — пояснює боєць.

Український захисник розповідає, що за допомогою дрона можна дізнатися важливі деталі та пізніше скоригувати бойову групу. 

Українські військові постійно отримують оновлену інформацію, — розвідка допомагає дізнатися про зміну планів противника або переміщення сил. 

“Повітряна розвідка багато в чому залежить від сезону. По-перше, у негоду деякі борти взагалі не літають, інші борти — не можуть літати високо в повітрі, бо нічого не буде видно. А треті борти – не повернуться в погану погоду”, — каже Василь.

Україна продовжує активно розвивати напрямок БпЛА, однак цим займаються і росіяни. 

“Це постійні перегони. Ми намагаємося отримати більше покращених БпЛА, — противник теж намагається не відставати, тому про якийсь паритет говорити складно. Роль БпЛА — величезна. Це інструмент, що забезпечує найбільшою кількістю розвідувальних даних, зокрема з глибокого тилу противника. “Пташки” дають нам змогу “читати знаки” — що робить противник, де він діє, де концентрує свої сили і як маневрує. Це допомагає нам у прийнятті рішень”, — пояснює боєць бригади Юрій.

Росіяни штурмують переважно піхотними групами, підрозділи формуються з наявних сил і здебільшого складаються з непрофесійних бійців.

“Через те, що ми невелика країна, порівняно з Росією — у нас менше людей, менше ресурсів — ми маємо більше застосовувати можливості технологій для протистояння їм. Якісь новинки, нові способи ведення бою”, — акцентує Василь.

Ось уже майже два роки за допомогою БпЛА українська армія знищує ворожі цілі та техніку, вартість і можливості яких у сотні разів перевищують вартість і потужність безпілотника.

Читайте також: До позицій росіян — близько 100 м: ексклюзивний репортаж FREEДОМ із першої лінії оборони поблизу Курдюмівки (ВІДЕО)

Прямий ефір