“Величезна помилка дипломатії”: відвідування “інавгурації” Путіна французьким послом прокоментував Фесенко

Володимир Фесенко. Фото: ukrinform.ua

Більшість країн Європейського Союзу бойкотували так звану “інавгурацію” Володимира Путіна. Були присутні лише представники посольств Угорщини, Словаччини, Греції, Кіпру, Мальти та Франції. І якщо у перших п’яти країн були свої “особливі мотиви” для появи на “церемонії”, то участь французького посла підтвердила подвійну позицію Франції щодо російського режиму. Про це сьогодні, 7 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

“Угорщина має давні дружні відносини з Росією. Прем’єр Словаччини (Роберт Фіцо, ред.) проводить приблизно таку саму політику, як і угорський прем’єр (Віктор Орбан, ред.), закликаючи до відновлення відносин із Росією. Греція і Кіпр православні країни, які мають давні стосунки з країною-агресором… Дещо дивною є участь Мальти, але я думаю, роль зіграли активні дипломатичні дії і, можливо, гроші”, поділився думкою політолог.

Водночас присутність французького посла, зокрема після “сильних заяв” президента Еммануеля Макрона про можливе розміщення військ своєї країни на території України, багатьох здивувала, акцентував Фесенко.

“Це величезна помилка французької дипломатії, можливо, самого президента Макрона, напевно, без його згоди не обійшлося… Так, він фактично перекреслив усі свої сильні заяви останнього часу ось цією участю посла в церемонії “інавгурації” Путіна та підтвердив свою слабкість до російського режиму”, наголосив він.

У цьому контексті політолог зазначив, що Франція своєю участю в “церемонії” проявила двоїстість позиції щодо російської диктатури.

“Ми побачили традиційну французьку політику: однією рукою вони показують силу, а іншою намагаються демонструвати лояльність Путіну та готовність з ним домовлятися. Тому, на мій погляд, це серйозна і дуже груба помилка французької дипломатії”, резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також: “Путін — воєнний злочинець”: яке реальне ставлення світу до “інавгурації” диктатора

Раніше Європейський парламент і Парламентська асамблея Ради Європи ухвалили резолюцію, в якій відмовилися вважати Путіна легітимним президентом Російської Федерації.

Прямий ефір