Власне виробництво боєприпасів і зброї з НАТО, флот морських дронів та інші проєкти — Україна підвищує ефективність ЗСУ (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Україна спільно з країнами НАТО починає виробництво важкого озброєння. До проєкту долучилися Польща, Чехія, Франція, Данія. Уже створюються оборонні підприємства, будуються лінії виробництва, розробляють і нові високотехнологічні зразки озброєння. До того ж Україна почала виробництво снарядів для артилерії, вони вже надходять на фронт, повідомляє FREEДОМ.

Щоб не залежати від Заходу, український оборонний концерн налагодив виробництво боєприпасів. Йдеться про снаряди калібру 122 і 152 мм, на які розрахована більша частина української артилерії. Робота ведеться вже кілька місяців.

“Пані та панове, ми зараз робимо тисячі наших українських артилерійських боєприпасів. 122, 152 мм для гармат, 120 мм для мінометів. За дорученням Генерального штабу Збройних сил України… Тому проєкт виробництва боєприпасів “Укроборонпромом” не просто стартував, а понісся семимильними стрибками”, — повідомив менеджер проєктів ДК “Укроборонпром” Олег Болдирєв у Facebook.

Ще один проєкт “Укроборонпрому” — виробництво важкого озброєння спільно з країнами НАТО. Експерти вважають, це не тільки підвищить ефективність роботи ЗСУ, а й швидше інтегрує Україну до системи оборони Альянсу.

Допомога Україні об’єднала людей у всьому світі. На унікальний проєкт — морські дрони — громадяни різних країн зібрали понад 6 млн дол. Приєднається до збору можна на платформі United24.

“Морський дрон — це унікальна і засекречена українська розробка. Їхнє головне завдання — захистити акваторії українських морів і мирні міста від крилатих ракет, які російські війська запускають із кораблів. Флот також допоможе розблокувати коридор для цивільних кораблів, що везуть зерно для всього світу”, — ідеться в повідомленні пресслужби United24.

Експерти впевнені, флот дронів зможе покласти край російському пануванню в Чорному морі. Про ефективність безпілотників свідчить і те, що кораблі РФ уже побоюються залишати місця базування.

“Вони змушені ховати його, ховати в якихось бухтах. Щоб цей флот перестав бути піратським, вони більше не ганяють Чорним морем, вони ховаються в бухті, ходять десь біля берега. І ось Новоросійськ, там же теж нещодавно був вибух, але чомусь усі промовчали про це, там же теж, мабуть, безпілотник доїхав і дуже-дуже далеко і дуже-дуже успішно”, — коментує військовий експерт Іван Ступак.

Адже свій флот, на відміну від мобілізованих росіян, Кремль цінує і береже. Будувати нові кораблі Росія не може — немає ні комплектувальних, ні фінансів, адже збитки щоденні. Зробити їх ще відчутнішими допомагають українські волонтери. Фонд “Повернись живим” закупив і передав українській розвідці обладнання, здатне знизити наступальний потенціал Росії.

“З огляду на секретність, ми не можемо розкрити деталей цієї співпраці, але її результати точно позначаться на полі бою. За нашими підрахунками, тільки за жовтень проєкт, який ми між собою називаємо Black box, завдав Росії збитків на мільйони доларів. Спільно з благодійниками та всіма небайдужими українцями ми й надалі впливатимемо на бойову спроможність ворога”, — повідомив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов на сайті відомства.

Про швидку поразку Росії у війні проти України говорять не тільки в розвідці. Заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов вважає, що ЗСУ зможуть деокупувати Крим до кінця грудня, а війна може закінчитися до літа.

“Ми можемо зайти в Крим, наприклад, до кінця грудня. Не виключено, що так і буде. Я думаю, що Росія може зіткнутися з “чорним лебедем” у своїй країні, всередині Росії, і це може сприяти нашому успіху з Кримом”, — заявив Гаврилов в інтерв’ю телеканалу Sky News.

“Чорним лебедем”, який покладе край путінському режиму, може стати саме звільнення Криму від російських окупантів. Адже півострів для Кремля має сакральне значення — як доказ міфу про непереможність і велич Росії, який Україна зруйнувала за майже 9 місяців війни.

“Видно горизонт, коли закінчиться війна. Коли Росія буде не в змозі битися, вона поки що б’ється з розрахунку того, що ми не можемо програти, а друге, що зима, і ми інфраструктуру українцям розвалимо, і змусимо їх сісти за стіл перемовин”, — каже Ступак.

Але сідати за стіл перемовин, поки Росія не виведе війська з території України, Київ не збирається. ЗСУ звільнили половину територій, які РФ окупувала після 24 лютого. І попри очікування Кремля, зупиняти контрнаступ українська армія не збирається.

Читайте також: Унікальна і засекречена технологія — як Україна створює перший у світі флот морських дронів

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, понад 84 тис. російських військових ліквідовано в Україні від початку повномасштабного вторгнення.

Прямий ефір