В Україні представили мобільну платформу для протидії домашньому насильству

Фото Укрінформ

В Україні презентували першу мобільну платформу WhiteRibbonUA для захисту жінок та дітей від домашнього насильства.

Про це повідомляє UA з посиланням на Укрінформ.

Ініціаторами створення ресурсу стали українське представництво Міжнародного громадського руху проти насильства “Біла стрічка/White ribbon” у партнерстві з фондом Тетяни Рамус та за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Проєкт є сучасним інструментом для особистої безпеки, що надає необхідні ресурси для допомоги та можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам, якщо жертві загрожує небезпека.

“Пандемія COVID-19 загострила проблему гендерного насильства. Фізичне насильство, емоційне знущання та знецінення особистостей впливають на жінок, чоловіків та дітей в Україні, хоча їхні наслідки можуть бути неочевидними. Новий додаток White Ribbon Ukraine об’єднає тих, хто опинився в біді, та надасть їм підтримку і допомогу там, де вони її потребують, і тоді, коли в цьому є необхідність. Я щиро сподіваюся, що цей новий інструмент дасть жертвам домашнього насильства знання, необхідні для власного захисту та членів їхніх родин. Посольство США має честь бути частиною цієї ініціативи щодо підтримки українців у кризових ситуаціях”, – повідомила тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін.

Платформа WhiteRibbonUA працює як мобільний додаток, завантажити який можна з AppStore або Google Play на будь-який смартфон незалежно від стану оновлення програмного забезпечення.

Функціонал платформи розподілений на три напрями:

  • екстрена допомога жертві;
  • ведення обліку фактів;
  • надання інформації для виявлення ознак домашнього насильства.

Основною функцією застосунку є прямий зв’язок з Національною поліцією. Це забезпечує жертв домашнього насильства миттєвим спілкуванням з правоохоронними органами у випадку небезпечної ситуації.

Нагадаємо, згідно з планом дій, який був затверджений Кабінетом міністрів, до грудня 2021 року в Україні з’являться 28 нових шелтерів (притулків)  для захисту жертв домашнього насильства.

Читайте також: Президент підписав указ щодо протидії домашньому насильству

Прямий ефір