Президент підписав указ щодо протидії домашньому насильству

Зеленський підписав указ щодо протидії домашньому насильству
Фото Укрінформ

Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства.

Про це голова держави повідомив на зустрічі з представниками громадських та міжнародних організацій, присвяченій питанням реалізації державної політики з протидії та запобігання домашньому насильству.

Читайте також: Протидія домашньому насильству: в Україні запустили освітній серіал (ВІДЕО).

“В умовах пандемії COVID-19 проблемою номер два після самого вірусу стало наростання домашнього насильства. Як приклад, тільки за перші півроку поліція отримала майже вдвічі більше звернень щодо домашнього насильства, ніж у минулому півріччі”, – зазначив Зеленський.

Президент зазначив, що проєкт указу спрямований на системну розбудову мережі реагування на насильство і втілює базові принципи захисту прав та інтересів постраждалих осіб.

Водночас Володимир Зеленський нагадав, що законодавством України домашнє насильство “криміналізоване“, проте потрібні механізми для реалізації законів і система доступних послуг.

Раніше Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт про збільшення штрафів за ухилення від мобілізації.

Прямий ефір