Україна вводить санкції проти російських і білоруських компаній, а також веде Реєстр спонсорів війни, — Пендзин

Олег Пендзин. Фото: facebook.com

В Україні Національне агентство з питань запобігання корупції веде окремий реєстр спонсорів війни, до якого входять не тільки фірми, що належать РФ і Білорусі, але також і деяким країнам ЄС. Про це сьогодні, 29 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Днями президент України Володимир Зеленський ввів санкції проти понад 200 російських і білоруських компаній. Пендзин зазначив, що такі пакети запроваджуються періодично й таким чином обмежується діяльність цих компаній на території України.

“І ще один момент, який дуже важливий, потрібно розуміти, що санкційні списки — це одне. А в Україні є така організація як Національне агентство із запобігання корупції, воно веде окремий список, окремий реєстр. Він називається Реєстр спонсорів війни. І в цей реєстр потрапляють компанії не російські, компанії третіх країн, зокрема європейські компанії, які продовжують працювати в РФ, які платять податки в РФ, які допомагають росіянам обходити санкції. Таким чином, цей реєстр теж тією чи іншою мірою інформує світову громадськість про те, що ці компанії є учасниками, скажімо, війни РФ в Україні”, — сказав економіст.

Пендзин також зазначив, що заарештовані на території України російські активи передають АРМА (Агентство з розшуку та менеджменту заарештованих активів). На сьогодні загальна сума коштів, які надійшли від продажу цих активів, перевищує 15 млрд гривень.

“Але потрібно розуміти, що досить велика кількість активів на сьогодні перебуває в процесі реалізації. Це дуже непростий процес. Ну, от, наприклад, за досить відомим активом, таким як “Моршинська” вода, в Україні сьогодні вже знайдений оператор, який буде проводити обслуговування цих активів, управлінець, для того, щоб забезпечити діяльність цього бізнесу до моменту його переходу до інвестора, реалізації якомусь інвестору. Тобто насправді процес продажу потенційних активів, націоналізованих активів — це досить тривалий процес. Тому АРМА здійснює не тільки реалізацію, але й управління”, — сказав економіст.

Читайте також: Орбан намагається грати на боці Росії — розбір від аналітикині Київської школи економіки

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський ввів санкції проти понад 200 російських і білоруських компаній. Зокрема, санкції запроваджено проти 51 росіянина, серед них науковці та генеральні директори заводів, а також проти 220 юридичних осіб, пов’язаних із Росією.

Прямий ефір