“Україна — сторона миру, Росія — сторона війни”: оцінки можливості перемовин (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pmg.ua

Унаслідок терористичної тактики Росії в Україні зруйновано тисячі будинків, а також об’єктів цивільної та критичної інфраструктури. Українській державі, яка продовжує відстоювати свій суверенітет, належить пройти важкий шлях до перемоги. Але, як вважають в уряді, миру на будь-яких умовах, що не влаштовують Україну, бути не повинно. І підкреслюють, що умови України залишаються незмінними. Це — відновлення територіальної цілісності та повна перемога над російськими окупантами, повідомляє FREEДОМ.

Для відновлення миру на своїй території Україна ухвалила ключове рішення. Усі окуповані російськими військами населені пункти мають бути звільнені. Тому про перемир’я, про яке вже неодноразово просять лідери Кремля, мови бути не може.

“Буквально сьогодні заступник міністра закордонних справ РФ Рябков в істеричній манері каже: “Ми хочемо швидко перемовини, тому що нам страшно. Те, що відбувається на півдні, ми розуміємо, відбуватиметься на всіх окупованих територіях, де ми писали ці свої бордики “Росія тут назавжди”. Нам настільки страшно, але ми продовжуємо вас ображати. Ми продовжуємо обстрілювати вашу інфраструктуру, але давайте швидко сядемо за стіл перемовин і домовлятимемося про припинення вогню”. Вони навіть сьогодні говорять тільки про припинення вогню”, — сказав радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв’ю радіо НВ.

Генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що жодних перемовин із Росією про припинення війни не буде. Москва має нести відповідальність за свої дії в Україні. Оскільки в кожному звільненому населеному пункті слідчі отримують численні свідчення катувань, страт і сексуального насильства щодо жінок і дітей. Але європейцям, які хотіли б прискорити процес мирних перемовин, це складно усвідомити і зрозуміти.

“Вони не чують ракет. Вони не знають, що таке бомбардування. Вони не знають, що таке вбивства, зґвалтування, пограбування”, — зазначив Костін в інтерв’ю BBC.

Як заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, на цьому етапі припинити війну в Україні за допомогою дипломатії неможливо. А за словами Генсека ООН Антоніу Гуттеріша, він підтримує не будь-який мир, а той, який ґрунтується на цінностях Статуту ООН і на основі міжнародного права.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес назвав втечу російської армії черговим стратегічним провалом для Москви. Вона зазнала величезних людських втрат унаслідок свого вторгнення, а домоглася тільки міжнародної ізоляції та приниження.

“Я думаю, що українці повинні вирішити, коли і як вони хочуть вести перемовини. Зрештою, Україна захоче зробити це з позиції сили. Імпульс належить Україні. Я не розумію, чому Україна повинна зупинити це”, — сказав Воллес.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) дійшли висновків, що втеча армії Росії з Херсона значно підірвала довіру до Володимира Путіна і поставила під сумнів його здатність виконувати обіцяне.

На тлі деокупації Херсона на можливість перемовин між Україною та Росією відреагували і в Білому домі.

“Україна — сторона миру в цьому конфлікті, а Росія — сторона війни. Росія вторглася до України. Якщо Росія вирішить припинити воювати в Україні і вийде, скінчиться війна. Якщо Україна вирішить припинити воювати і здасться, буде кінець Україні”, — заявив журналістам радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван.

Повоєнний мирний план для України протягом кількох місяців розробляє міжнародна група. Нею керують керівник ОПУ Андрій Єрмак і колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. В її основі закладено, що після завершення війни Україна має отримати гарантії безпеки від Заходу. Своє бачення мирної України озвучив і міністр оборони Олексій Резніков:

“Я думаю, що в майбутньому ми матимемо українську військову промисловість, яка буде найкращим партнером промисловості наших країн-партнерів, таких як Польща, Словаччина, Чехія чи Німеччина. Ми побачимо”.

Яким шляхом Україні швидше досягти миру, 15-16 листопада на саміті мають обговорити лідери країн G20 (“Великої двадцятки”).

Читайте також: Понеділок без ракетних обстрілів означає, що в РФ розглядається ідея припинення війни — думка Їжака

Нагадаємо, на думку політолога, експерта з країн Центральної Європи Івана Преображенського, президент РФ Володимир Путін, не створивши жодної бази для перемовин, намагається почати перемовини. Звичайно, ніхто з ним не збирається розмовляти — нема про що. Він пояснив, що перемовини без будь-яких умов — це очевидна спроба затягнути час, “організувати тимчасове перемир’я у зв’язку з тим, що нібито перемовини тривають”.

Прямий ефір