Україна матиме більше можливостей для оборонних дій і планування наступальних операцій, — Подоляк про допомогу США 

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Виділення масштабного пакету допомоги Сполученими Штатами Україні — це сигнал про те, що проукраїнська коаліція в повному обсязі продовжує роботу. США повернулися з репутацією країни-лідера, лідера глобального, який несе відповідальність за те, щоби міжнародні правила існували і працювали. У практичній площині Україна отримала допомогу, що дозволить закрити поточні потреби фронту, а також планувати подальші дії. Таку думку висловив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Що стосується політичного значення підтримки США, то це абсолютно точний сигнал про те, що проукраїнська коаліція в повному обсязі продовжує роботу, що рішення ухвалено, Рубікон перейдено. Тобто підтримка України, безсумнівно, триватиме. США повернулися з репутацією країни-лідера. Лідера не тільки демократії, а й лідера глобального, який несе відповідальність за те, щоб правила все-таки існували”, — сказав Подоляк. 

Він акцентував, що Україна не залишиться з Росією сам на сам і, відповідно, ніхто не дозволить РФ виграти війну. 

“Єдиний формат, за якого Росія буде зобов’язана нести відповідальність, це тільки її програш”, — наголосив спікер. 

Подоляк зазначив, що допомога від США на 61 млрд дол. передбачає дві складові.  Одна — це безпосередня військова допомога зі складів на суму понад 23-27 млрд дол. А друга — довгострокова програма. 

“На певну суму безпосередньо одразу зброя має приходити в Україну. Перший пакет на 1 млрд дол. уже схвалений і надається. До нього увійшли снаряди, боєприпаси для HIMARS та інша зброя. Це те, що є на складах. Потім за рахунок грошей, які в цьому пакеті передбачені, ці склади будуть поповнюватися з виробництв протягом якогось часу”, — розповів гість ефіру. 

Друга частина пакета — довгострокова, що дасть змогу Україні планувати дії на перспективу. 

“Це дозволяє нам планувати хід війни. 6 млрд, що вже анонсовані, це якраз довгострокова програма. Тобто ситуативна потреба з однієї частини пакета закривається просто тут і зараз. Це поставки, які вже почалися, які вже йдуть в Україну з Польщі, Німеччини. А довгостроковий проєкт дає змогу планувати, що ми будемо робити через три місяці, через шість. Залежно від поставки вже замовленого обладнання”, — пояснив Подоляк. 

На його думку, це більш якісний підхід до модерування війни.

“Розуміючи, що ти можеш робити, на які ресурси розраховуєш сьогодні, завтра, післязавтра, які кошти будуть додатково надані європейськими партнерами, які Україна може сама відтворити, можна планувати. Це наростаючий експонент. У міру того, як ці всі ресурси будуть приходити, Україна матиме дедалі більше можливостей для проведення не тільки оборонних дій, а й для планування наступальних операцій. Нарешті ми бачимо оптимальну роботу партнерів з погляду підтримки України”, — резюмував Михайло Подоляк. 

Читайте також: Зброя від США вже на шляху до України: експерти обговорили рішення Байдена і Сенату

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки виділили рекордний пакет допомоги Україні — на 6 млрд дол. Він виділяється у межах Ініціативи зі сприяння безпеці України (USAI). На відміну від щойно виділеного пакету допомоги на 1 млрд дол., що постачається із запасів Пентагону, допомога по USAI передбачає замовлення у промисловості США чи партнерів. Оголошення про пакет означає початок процесу укладання контрактів на придбання зброї для України.

Прямий ефір