У Росії є десятки своїх розробок безпілотників, виробництво яких нарощуватиметься, — Ігнат

"Ланцет". Фото: censor.net

Вартість дронів-камікадзе, які Росія використовує для завдання ударів та атак по Україні, в рази нижча, як порівняти з тими засобами, які їх збивають. Тому противник і використовуватиме постійно цей тип боєприпасу. Про це сьогодні, 5 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

“Тому що безпілотник-камікадзе — це баражувальний боєприпас, по суті, призначення якого — виснажувати нашу протиповітряну оборону. Крім того, він кудись та влучає. Ми ж бачимо наслідки. Він убиває наших людей, руйнує, якщо не вдається його збити. Він досить-таки великий, якщо ми беремо те маркування, як російські окупанти називають “Герань-2″, це Shahed-136: до 40 кг бойова частина. Тому досить-таки серйозні можуть бути руйнування, якщо він влучить точно в ціль. Тому так, порівняно дешевий і, можливо, і можна було б налагодити і в себе таке виробництво як в Україні, так і в Росії”, — сказав він.

Але, зазначив спікер, Росія пішла шляхом того, що “навіщо винаходити велосипед, братимемо в Ірану”. Ірану потрібно щось, що є в Росії. Таким чином вони ведуть цю вбивчу співпрацю.

Крім того, за словами Ігната, у Росії є ще низка безпілотників, які вони самі виготовляють.

“Це той же самий “Форпост”, ударного типу безпілотники, “Оріон”. Також “Ланцети” дуже широко зараз використовуються як саме дрони-камікадзе. Ті, що я назвав, — це ударні дрони багаторазового використання, багатоцільові. А ось “Ланцети” — “Ланцет 1”, “Ланцет 2”, “Ланцет 3″ — це баражувальний боєприпас малого радіусу дії. Тому в Росії є десятки своїх розробок безпілотників. І я думаю, що в цьому плані вони нарощуватимуть. Як і ми повинні робити свою продукцію цього типу обов’язково і засоби боротьби з цими безпілотними літальними апаратами, як дрони-камікадзе”, — резюмував речник командування Повітряних сил ЗСУ.

Читайте також: Кількість збитих українською ППО “Шахедів” назвав Ігнат

Як повідомлялося раніше, Росія готує запуск виробництва дронів-камікадзе Shahed (“Шахед”) іранської розробки на своїй території. Як з’ясували журналісти-розслідувачі, потужності розташовуватимуться в особливій економічній зоні Татарстану “Алабуга”.

Прямий ефір