У Росії підвищують тарифи на неякісні комунальні послуги — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Жителі Росії скаржаться, що взимку в їхніх будинках дуже холодно, при цьому уряд все одно підвищує тарифи. Цього року індексація вартості комунальних послуг для населення проводиться вже вдруге, хоча за останні 10 років тарифи переглядалися двічі на рік лише у 2019 році. Аналітики відзначають, що повторне підвищення цього року стане ще одним ударом по доходах росіян і споживчому попиті, інформує FREEДОМ.

Холодна та гаряча вода, електроенергія, тепло, газ та вивіз сміття — за ці послуги з 1 грудня росіяни заплатять більше майже на 9%. Це означає, що середній щомісячний платіж однієї сім’ї з трьох осіб у місяць зросте на 324 руб. (190,5 грн). Підвищення тарифів, яке в Росії називають індексацією, цього року провели вдруге.

“Індексація тарифів необхідна для оновлення теплотрас, водопроводів та інших об’єктів. Нинішня індексація тарифів на газ необхідна для оновлення інфраструктури та продовження програми газифікації”, — йдеться у повідомленні пресслужби Мінекономрозвитку Росії.

Високі тарифи — не рівнозначні високій якості. Все частіше росіяни скаржаться на те, що більшість послуг не відповідає вартості.

Наприклад, в одній зі шкіл в Алтайському краї в класах так холодно, що дітей відправили на дистанційне навчання.

“Зробіть опалення, щоби тепло було, щоб діти до школи ходили. Вони не хочуть уже йти до школи, бо дубар. Заходить з вулиці — 30 градусів, сюди приходять — +5. Не можна так”, — каже бабуся учня Кокшинської школи Алтайського краю Антоніна Попова.

Майже 14 тис. людей залишилися без опалення у 30-градусні морози в Новосибірську. У ніч проти 29 листопада на теплотрасі сталася аварія.

А у селищі Артемівському Бодайбинського району в Іркутській області 13 будинків залишилися без опалення через прорив водоводу. Про це повідомив губернатор Іркутської області Ігор Кобзєв. Відключення торкнулися 64 людей, зокрема вісьмох дітей.

В Абакані, столиці Хакасії, без опалення в морози залишилося близько 70 тис. людей.

“У нас у Челябінську настільки холодно, що ми спимо під трьома ковдрами, ходимо в теплому одязі. У нас капець як холодно! Ми весь місяць платимо за тепло, якого немає взагалі”, — розповідають мешканці Челябінська.

А на Сахаліні проблеми з електроенергією. Без світла залишилося дев’ять районів острівного регіону. При цьому в багатьох разом зі світлом зникли опалення та гаряча вода. У населених пунктах не працювали світлофори. Аварійне відключення сталося через пошкодження головного паропроводу на Південно-Сахалінській ТЕЦ-1. За попередніми даними, відновлення повноцінної роботи станції триватиме від двох до чотирьох тижнів.

“Відключилися всі котли паросилові та турбіни. Все паросилове обладнання ТЕЦ-1 стало”, — прокоментував аварію керівник Міністерства енергетики Сахалінської області Ігор Бутовський.

Новосибірськ, Челябінськ, Алтайський край, Санкт-Петербург, Томськ… Повідомлення про масові відключення тепла та електроенергії надходять із різних міст Росії.

“Тільки за тиждень — 300 таких повідомлень. Тільки в соцмережах — 300. Більшість, звичайно, з Томська. Але є ще й Асинський, і Шегарський, і Стрижовий”, — розповів губернатор Томської області Володимир Мазур.

Всупереч цьому, вже наступного місяця росіяни отримають платіжки з новими, вищими сумами. У Томській області оголосили про те, що індексація становитиме понад 11%, у Марій Ел та Удмуртії — 15%.

Для заспокоєння росіянам повідомили: після цього тарифи не підвищуватимуть протягом півтора року, але регіонам дозволили додатково підвищувати тарифи на рівень інфляції, а він у РФ з кожним місяцем зростає.

Читайте також: Не ринкова економіка: що втрачає Росія разом зі статусом, отриманим 20 років тому (ВІДЕО)

Прямий ефір