У РФ жорстка заборона на згадування віку Путіна — росіяни вважають 70 років початком старості, президента порівнюють із Брежнєвим, — політолог

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Сучасна Росія скочується в якусь подобу Північної Кореї, яка зараз стає головним другом країни-агресора. Але перед президентськими виборами у креативників Кремля все одно будуть завдання щось вигадувати про Путіна для внутрішньої аудиторії. Про це сьогодні, 22 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

“Вони вигадуватимуть, якісь фішки шукатимуть, але у них все більше проблем. Наприклад, уже є жорстка вказівка не вказувати вік Путіна, тому що, виявляється, у росіян, судячи із соцопитувань (які ще формально проводять, щоправда, підлаштовують знову ж таки під кремлівську реальність, їх же теж редагують, цензурують, але, тим не менш), росіяни вважають, що реальна старість починається, коли людині вже 70 років. Путіну за формальним його календарем уже 71 рік, тобто він уже літня людина. Уже починаються порівняння з Брежнєвим. Звісно, Путін має бадьоріший вигляд, хоча знову-таки дуже багато чуток про його тяжку хворобу. Звідси й чутки про двійників. Але заборона на згадування віку — це вже теж діагноз. І в них уже все більше й більше проблем”, — сказав він.

Політолог навів й інший приклад:

“Їм хотілося б показати, що Путін переможець, такий, як Сталін генералісимус, переможець у “Вітчизняній війні”. Їм хочеться показати Путіна в ролі переможця, але не виходить, перемог-то немає. І тут проблема, тут прокол. Тому доводиться вигадувати як вистави в Дагестані або нічні поїздки в штаб військового угруповання тощо. Тому будуть, звичайно, щось придумувати”.

Але, зазначив Фесенко, виглядає це смішно.

“Як було у Медведєва під час відвідин Криму: “Грошей немає, але ви тримайтеся”. Ось точно так само: “Передавайте привіт командирам”. Ця фраза і цинічна, і банальна, але вона показує те, що Путіна це насправді не хвилює. Він відсторонений від цієї війни. Якщо наш президент [Володимир Зеленський], ми бачимо, він реально живе цією війною, яка є для нас питанням життя і смерті, питанням захисту нашої країни, він разом із нашими воїнами, він постійно з ними зустрічається. А Путін “передайте привіт командирам”. Ось у чому принципова різниця. Живе спілкування замінюється цими привітами. І ці віртуальні привіти, я думаю, так і буде будуватися ця виборча кампанія. Це демонстрація паралельної реальності для Путіна. Все одно результати виборів намалюють”, — підсумував політолог.

Читайте також: У Кремлі змушені були показати, що Путін нібито не гірший за Зеленського, — Фесенко

Нагадаємо, раніше Фесенко висловив думку, що президентські вибори у РФ, які мають відбутися у березні 2024 року, — пропагандистська вистава. Вона має показати нібито велич Путіна, його популярність та безальтернативність. Але Кремль серйозно боїться, що цей механізм імітаційної легітимації Путіна може зламатися.

Прямий ефір