У Харкові майстри перетворили позашляховик на СТО на колесах для ремонту техніки на фронті

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Харкові майстри перетворили звичайний старий позашляховик на мобільну автомайстерню. Машина потрапила до харківських майстрів близько року тому. І вони на її основі розробили проєкт, який отримав назву LOCKER, інформує FREEДОМ.

“Це автомобіль L-200, 2002 року, з прогнилою рамою, я здивований, як вона доїхала до України. Дякую волонтерам, що довезли її, ми дали їй друге життя і зараз цей автомобіль вирушить на фронт, щоб рятувати життя наших бійців”, — зазначив речник з технічних питань проєкту LOCKER Дмитро Вільчинський.

Машину перетворили на СТО на колесах. Автомобіль відремонтували, посилили ходову частину, а у кузові обладнали мініавтосервіс. За словами Дмитра, тут є все, щоб у надзвичайних умовах зробити швидкий ремонт: домкрати та генератор, а також набори інструментів як для української техніки, так і техніки, яку надали Україні союзники.

“Тут передбачено і метричні та дюймові набори інструментів, завдяки нашим іноземним партнерам у нас зараз дуже багато американської, британської техніки, де використовуються не стандартні метричні розміри, а дюймові”, говорить Дмитро.

Конструктори зробили навіть те, що здавалося спочатку неможливим: зменшили у розмірі та помістили у кузові пікапа стенд шиномонтажу. Про цю функцію розробників просили військові. Бо найближче СТО від лінії фронту за півсотні кілометрів. А тепер із мобільної майстерні відремонтувати шини та колеса вже не проблема.

З початку повномасштабного вторгнення Росії харківські майстри безкоштовно ремонтують автомобілі для українських військових. На фронт передають і набори інструментів для ремонтних бригад. Військові кажуть: ремкомплекти — це один з інструментів майбутньої перемоги.

Щоб не гаяти час на очікування деяких деталей, харківські майстри налагодили їх виготовлення самостійно. Наприклад, роблять пневматичні домкрати.

Створення першої мобільної автомайстерні для ЗСУ коштувало майже 800 тисяч гривень. Кошти намагалися збирати спочатку донатами, але коли зрозуміли, що це повільний процес, майже все необхідне купили за свої гроші.

“Конкретно цю машину ми повеземо до Слов’янська, це наш харківський форпост, що захистив нас із початку повномасштабного вторгнення”, говорить Дмитро.

Також такі “локери” чекають у спецпідрозділі “Кракен” та у 92-й окремій механізованій бригаді. За словами розробників, якщо буде фінансування, вони готові виготовляти до 15 мобільних майстерень на місяць.

Читайте також: Волонтер із Китаю годує переселенців і розмальовує зруйновані будинки у Харкові

Прямий ефір