Штурмові бригади “Гвардії наступу” вже формуються: про завдання, вимоги та спеціальності розповів речник НГУ

Одне з приміщень на Київщині, де можна записатись у Гвардію наступу. Фото: vechirniy.kyiv.ua

Процес формування штурмових бригад “Гвардії наступу”, створення яких раніше анонсували у Міністерстві внутрішніх справ, уже триває. Насамперед вони комплектуються з тих, хто має досвід служби в правоохоронній системі, підрозділах Збройних сил України, Нацгвардії. Однак вступити до них можуть і добровольці. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Національної гвардії України (НГУ) Руслан Музичук.

Він наголосив, що основне завдання штурмових бригад — звільнення захоплених українських територій.

“Це будуть бригади, у яких висока мотивація, високий рівень підготовки, хороше оснащення. Штурмові бригади — ті, які здатні виконувати не тільки оборонні завдання, але й штурмові на контрнаступальних ділянках. І ці бригади комплектуються зараз”, — повідомив гість ефіру.

За його словами, відбору кандидатів до таких бригад приділяється серйозна увага. До них можуть приєднатися офіцери, військовослужбовці, які мають бойовий досвід і готові ним ділитися. Проте добровольців, які не мають такого досвіду, у них теж чекають. Вони щонайменше мають бути визнані медичною комісією придатними до служби.

“Звичайно, є базові вимоги фізичної підготовки. Не йдеться про якісь завищені норми, тому що це не підрозділи спецпризначенців. Йдеться про бригади, у складі яких буде артилерія та інші підрозділи. Про базову фізичну підготовку йдеться. Нормативи можна дізнатися в центрах підготовки або на сайті. Кожен, хто відчуває таке бажання, може зателефонувати, поцікавитися, спробувати себе на етапі вступу до бригади, а потім уже ухвалити рішення, наскільки він готовий, наскільки його очікування відповідають, таке ми рекомендуємо всім кандидатам”, — розповів речник Нацгвардії.

За його словами, у штурмових бригадах потрібні не тільки піхотинці та стрільці, але й водії, артилеристи, танкісти, оператори безпілотників.

“Для формування таких бригад, які можуть ефективно виконувати завдання, дуже важливими є два компоненти: окрім безпосередньо вмотивованих бійців, це ще якісна підготовка, на яку дуже велика увага буде звернута, починаючи від роботи інструкторів за різними напрямками. Це й вогнева підготовка, й критична медицина… Також ідеться про те, що особлива увага звертатиметься на озброєння та екіпірування, щоб індивідуально та якісно всі підрозділи були забезпечені… Це важливий сектор оборони нашої країни, і в такий спосіб вони будуть ефективно виконувати завдання за необхідними напрямами, які будуть перед ними поставлені”, — акцентував Руслан Музичук.

Читайте також: Для звільнення окупованих територій: спеціальні штурмові бригади створюють в Україні — як потрапити до їхніх лав

Нагадаємо, раніше Міністерство внутрішніх справ України анонсувало формування штурмових бригад “Гвардії наступу” для зміцнення Сил оборони, захисту кордонів і звільнення окупованих територій від російської навали.

Прямий ефір