Шрами війни — пластичні хірурги та дерматологи безплатно допомагають постраждалим українцям (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Понад десяток приватних клінік у всій Україні об’єдналися в один проєкт. Мета — допомогти постраждалим від російської агресії, каліцтв, важких опікових шрамів. Одна з учасниць проєкту — маріупольчанка Наталія Юхманова — поділилася своєю історією з телеканалом FREEДОМ.

Жінка показала свої фотографії до війни.

“Раніше в мене завжди було довге волосся, і я була блондинкою. Я люблю, коли я світленька. Я завжди була з макіяжем”, — сказала вона.

Наталя — економістка, жила в Маріуполі Донецької області, коли Росія почала повномасштабне вторгнення. Була поранена під час бомбардування на початку березня.

“Я не пам’ятаю вибуху. Як я злетіла, як мене виносило… я не пам’ятаю. Пам’ятаю, що думала, що в мене є ще обидва ока. Я розплющила око, і побачила, що я вся засипана камінням. Купа пилу. Я побачила свою ліву руку — вся закривавлена, переламана”, — згадує пацієнтка клініки пластичної хірургії.

Відтоді вона пережила безліч операцій.

“Мої руки зламані, всі сухожилля перешиті, перев’язані. Була зламана щелепа. Зараз стоїть титанова пластина. Моє обличчя… у моєму тілі ще мільйони уламків”, — розповіла Наталя.

Якщо від фізичних травм згодом вдасться більш-менш оговтатися, то зараз Наталя бореться ще й із психологічними наслідками того, що сталося.

“Зараз мені хочеться якоїсь казки, прокинутися. Я щовечора, коли спати лягаю, це зараз для мене найкраща пора — це ніч, коли мої діти засинають, коли мене ніхто не бачить. У мене одне бажання — прокинутися такою, якою я була”, — поділилася жінка.

Наталя стала учасницею проєкту “Неопалені” у Львові.

“На сьогодні в межах проєкту працює близько 20 клінік. Усі приватні, у всіх працюють досвідчені люди, і всі мають досить серйозний рівень апаратного оснащення”, — повідомив дерматолог Олександр Туркевич.

Фахівці — хірурги та дерматологи з усієї країни об’єдналися, щоб безплатно допомогти українцям.

“Наразі в проєкті беруть участь близько 60 пацієнтів. Вони вже проходять лікування або на стадії перед початком лікування. Зараз ми поступово нарощуємо наші можливості, щоб допомогти ще більшій кількості людей”, — поінформував керівник проєкту “Неопалені” Максим Туркевич.

“Проєкт “Неопалені” — це не проєкт, який існує тільки під час війни, цей проєкт існуватиме щонайменше 2-3 роки після формального закінчення війни. Тобто від моменту, коли не буде нових жертв”, — сказав Олександр Туркевич.

За словами лікаря, для них це теж новий виклик. Адже до нових клієнтів потрібен особливий підхід.

“Я до війни робив ботекс у губи, і я роблю це зараз. Але до війни, коли стояло питання рубців, то абсолютна більшість пацієнтів були після пластичної операції. Вони приходили до мене і це було частиною реабілітації. Зараз сюди приходять пацієнти і я не можу дивитися на них без жалю і співчуття. Одна справа великі шрами під грудьми після операції зі збільшення, а зовсім інша — коли людина вижила, згораючи живцем у танку”, — поділився дерматолог.

З кожним днем звернень дедалі більшає, адже Росія не припиняє обстрілювати мирних жителів України. Однак, нікому з клієнтів лікарі не відмовляють.

Читайте також: 30 операцій: історія жителя Херсонської області, в будинок якого влучили дві російські ракети (ВІДЕО)

Прямий ефір