Ротація російських генералів на Херсонському напрямку — це досить тривожний дзвінок, — військовий оглядач

Владислав Селезньов. Фото: investigator.org.ua

На Херсонському напрямку відбулася ротація командувачів угруповання російських окупаційних військ. Михайло Теплинський змінив Олега Макаревича. Цю кадрову перестановку сьогодні, 1 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ прокоментував військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов.

За його словами, Михайло Теплинський — генерал-полковник, командувач повітряно-десантними військами російської армії, уродженець Донецької області (Моспине).

“Має українське коріння, і він по праву вважається одним із найбільш притомних і адекватних російських генералів, який знає, як воювати, і як противник — досить небезпечна персона. Ротація відбулася тому, що попередній керівник (за статусом він є керівником академії генерального штабу ЗС РФ) Олег Макаревич із поставленим перед ним завданням не впорався”, — сказав Селезньов.

Оглядач пояснив, що українські Сили оборони розгорнули досить потужний плацдарм на лівому березі річки Дніпро.

“За різними оцінками, якщо брати усереднені дані, близько 60 км по лінії фронту створено плацдарм уздовж лівого берега Дніпра. І противник як не намагався відправити українських морських піхотинців (а саме вони перебувають на цих рубежах, на позиціях) у зворотному напрямку, у нього нічого не виходить. Ефективна організація комунікації між українською артилерією, яка діє з правого берега, та українськими морськими піхотинцями, які діють у межиріччі між Дніпром і річкою Конка на території деяких районів (не деталізуватиму) півдня Херсонської області, дає змогу там досить упевнено реалізовувати всі плани, зокрема й щодо знищення всіх штурмових підрозділів ворожої армії, яка намагається рухатись уперед”, — каже він.

На думку Селезньова, безумовно, ротація генералів на Теплинського — це “досить тривожний дзвінок”.

“Це говорить про те, що противник приділяє досить багато уваги цій ділянці фронту, він має дещо обмежені ресурсні можливості, в частині особового складу і бронетехніки, і озброєння. Але, тим не менш, розраховує на те, що стратегічне розуміння ситуації та організаторські здібності Михайла Теплинського дадуть змогу кардинально змінити ситуацію на полі бою. Що буде, я думаю, що ми повинні насмперед орієнтуватися на ресурсні можливості Сил оборони України”, — уточнив він.

Оглядач зазначив, що достатньо подивитися на карту DeepState, щоб зрозуміти, що в нинішніх умовах навести понтонно-мостову переправу через Дніпро (ширина його в цій частині течії близько 1000 метрів) — це архіскладне завдання в інженерному плані.

“А як потім цю переправу зберегти від впливу ворожої авіації та артилерії — це завдання із зірочкою. Безумовно, нам необхідно посилювати цей напрямок системами протиповітряної оборони, і мати досить серйозну, потужну артилерійську компоненту для ведення ефективної контрбатарейної боротьби. Тобто всі ці ресурси необхідні. У разі, якщо наше угруповання, що діє на цьому напрямку, матиме достатню кількість відповідних ресурсів, успіх цієї операції забезпечено. Але поки що надто рано загадувати, бо ми достеменно не знаємо стратегічних задумів Генштабу ЗСУ, з якою метою угруповання морської піхоти України діє на лівому березі Дніпра настільки ефективно, настільки жорстко, що противник вимушений задіяти певні ресурси, резерви, зокрема, відправляти фактично найкращого з найкращих своїх генералів на цю ділянку фронту”, — резюмував Владислав Селезньов.

Читайте також: Утримати складно, а забезпечувати — ще складніше, — військовий експерт про становище військ РФ на Херсонському лівобережжі

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, на Херсонському напрямку українські захисники ведуть контрбатарейну боротьбу, наносять вогневе ураження по тилах російських військ.

Прямий ефір