Росіяни готуються до нової наступальної операції, — генерал Романенко

Знищена російська техніка. Фото: Facebook/93 ОМБР

Фактором перемоги України буде звільнення тимчасово окупованих Росією територій до кордонів 1991 року. А росіяни готуються до нової наступальної операції. І ознаки підготовки важкої техніки та ударних угруповань для цього вже є. Про це сьогодні, 16 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт, заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

За його словами, щоб нівелювати всі спроби РФ захопити нові території України, ЗСУ потрібно просуватися лінією фронту і звільняти південь і схід країни. А ще необхідно ще більше зброї від західних партнерів.

“Це важка боротьба, яка зараз відбувається, і треба оцінити тепер стратегічно стан справ. Він полягає в тому, що росіяни готуються до нової наступальної операції. Тобто ми бачимо першу стратегічну наступальну операцію їхню на півночі — провал бліцкригу. Друге — це зараз відбувається на півдні, на сході, вони не мають успіху. Ба більше, із захопленого тут Україна вже звільнила понад 50% території, тобто успіху знову-таки немає. Для того, щоб змінити, до того ж принципово, цю ситуацію, плюс вони в другій цій операції втратили стратегічну ініціативу дуже важливу — спочатку проведення нашої наступальної операції з моменту, як верховний головнокомандувач президент поставив задачу щодо підготовки і проведення Херсонської наступальної операції та її реалізації, вони втратили. Тому що під час Херсонської наступальної операції ми провели свої оперативного рівня наступальні операції на Харківському і безпосередньо на Херсонському напрямку по правобережній частині угруповання противника. Тут росіяни теж не досягли результатів, і тому вони готуються до третьої”, — сказав Романенко.

Експерт нагадав, що в інтерв’ю головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний розповів, що росіяни збираються з силами для нової наступальної операції.

“Сил у них достатньо за особовим складом. Це не часткова мобілізація, а мобілізація до необхідних можливих кількостей для них, і вони цим займаються зараз. Це підготовка десь до 200 тисяч військовослужбовців, яку вони розпочали і проводять уже на різних полігонах, включно з білоруськими та своїми тощо. Про її готовність можна говорити десь за півтора-два місяці. За різними оцінками, техніку будуть залишки, які сучасні, вони в них є, і старі просто в тисячах можна, тисяча радянських ракет, є по окремих боєприпасах, танків Т-62 і, наприклад, БМП-1 на складах ще радянські запаси в них є. Вони формують ці резерви”, — пояснив Романенко.

На думку генерал-лейтенант запасу, у ЗСУ є перспективи встояти.

“Для нас є перспектива, по-перше, встояти в усіх цих умовах. А по-друге, в цих умовах, коли потенціал зараз вищий, ніж у угруповання російських військ, я хотів би нагадати, що на початок війни їхній військовий потенціал — це не арифметичні обчислення окремих так званих спеціалістів перед початком війни, що їхніх 175 тисяч, наших 250, про яку війну може йтися? Це йдеться про те, що це їхній військовий потенціал, а це сукупність не тільки особового складу, а техніки, рівня підготовки і багато іншого. Цей військовий потенціал на початок війни і угруповання, яке зайшло потім в Україну, воювало і воює, перевищував наш утричі. І завдяки тому, що наші Сили оборони перемололи дуже багато на півночі нашої держави в першу наступальну операцію, як відомо, за офіційними оцінками головнокомандувача генерала Залужного, по елітних частинах був знижений на третину цей потенціал і загальний потенціал на п’яту частину після того, як вони вийшли з півночі. І ця робота дуже важка триває”, — каже Романенко.

Він констатував, очевидно, що Росія хоче негайно приступати до перемовин заради виграшу в часі, щоб створити собі більш комфортні умови з підготовки цієї третьої наступальної стратегічної операції. Силам оборони України потрібно діяти, не чекаючи того, коли вони зберуться з силами.

“Розрахунок за часом у нас теж був сформульований — це лютий наступного року, або кінець січня, або в кращому разі березень. У зв’язку з цим, з військового погляду, а, можливо, я б сказав, і військово-політичного, нам необхідно, не чекаючи того, як противник підготується, провести відповідні дії зі зміни ситуації, поліпшення ситуації на півдні та сході і підготовки до дій як на південному сході, так і, можливо, на півночі з боку Білорусі. Потенційно така загроза така, до цього теж треба готуватися. Для цього потрібні резерви, по людях мобілізація відбувається необхідних спеціальностей військовослужбовців у нашій країні для Сил оборони. І дуже важливо щодо техніки — потрібні сотні танків, бойових броньованих машин, літаки, ударні засоби і ракетні, і безпілотні апарати, які б діяли на кілька сотень кілометрів. Ось це все має відбутися до того, як вони підготуються”, — резюмував Ігор Романенко.

Читайте також: Надання Україні винищувачів може стати переломним моментом у війні — думка Романенка

Нагадаємо, цими днями активно заговорили про можливість нового українського контрнаступу. Американський журнал Forbes навіть припустив, де саме воно може статися. Щобільше, преса США пише, що Білий Дім таки наважився передати Україні системи Patriot. Чи готові Збройні сили України до Нового року розпочати нову операцію з деокупації українських територій? Що планує протиставити Росія? Про це — в авторській рубриці шеф-редактора телеканалу FREEДОМ Олексія Мацуки.

Прямий ефір