Безпека та таємність: умови для відправлення в Україну західних інструкторів назвав Ягун

Військовий НАТО. Фото: nato.int

Навчання українських військових іноземними інструкторами на території України проходитиме швидше, ніж в Іспанії, Португалії, тим більше за океаном. Однак в Україні необхідно буде забезпечити умови для їхнього перебування. Такого, як раніше, коли при іноземних посольствах були інструктори, яких у військовій формі різних країн можна було зустріти на вулиці, вже не буде. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий та громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун.

“Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, частина інструкторів ще перебувала на території України. І ми знаємо про те, що ці інструктори дістали, зокрема, й поранення. Я не виключаю, що навіть були загиблі. Особливо це стосується Яворівського полігону, де був масований удар противника та була велика кількість наших загиблих. І це був один із найпідготовленіших полігонів. Там був цілий міжнародний центр, де проводились міжнародні навчання”, — коментує Ягун.

На його думку, тепер необхідно буде організувати безпеку та секретність перебування в Україні іноземних військових, оскільки “ті країни, які тоді постраждали, ставлять дуже прості питання перед нами: ви зможете гарантувати безпеку цих інструкторів?”.

“Ми маємо забезпечити прикриття повітряного простору, ми маємо забезпечити повну безпеку та таємність перебування цих людей на території України. Якщо хтось пам’ятає, перед початком повномасштабної війни у Києві в районі Міністерства оборони можна було зустріти людей у різних іноземних формах із цікавими прапорами — Канади, США, Великої Британії. І вони нікуди не ховалися. Вони ходили вулицями до своїх посольств. На жаль, зараз такого, напевно, вже не станеться”, — сказав Віктор Ягун.

Читайте також: Зеленський підтримав ідею Макрона про відправлення французьких військових до України та назвав можливі завдання

Нагадаємо, за інформацією The New York Times, українські офіційні особи звернулися до західних партнерів із проханням допомогти у навчанні 150 тис. солдатів ближче до лінії фронту.

Прямий ефір