Путін став в один ряд із Каддафі та аль-Баширом — злочинцями проти людяності, — адвокат

Володимир Путін. Скріншот: uatv.ua

Президент Росії Володимир Путін тепер став в один ряд з міжнародними злочинцями проти людяності. І видача Міжнародним кримінальним судом (МКС) ордера на арешт глави Кремля з погляду міжнародного права — історична подія. Про це сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав адвокат, який займається збором доказів воєнних злочинів РФ проти України, Юрій Білоус.

Він наголосив, що статус президента жодним чином не корелюється з видачею судом у Гаазі ордера на арешт. 

“Статус президента Путіна, як ми побачили, ніяк не корелюється з тим, можна видати ордер на його арешт чи ні. І ми з вами ще в жовтні 2002 року говорили (в ефірі марафону FREEДОМ — ред.), що видача ордера на арешт чинного президента держави можлива. І ось те, що ми побачили, це, звісно, річ, яка, так, мала прецеденти, тому що Путін став в один ряд із серйозними злочинцями міжнародними. Це Омар аль-Башир (Судан, геноцид). Це Муаммар Каддафі (Північна Африка, Лівія, злочини проти людяності)”, — зазначив Білоус.

Він нагадав, що Міжнародному кримінальному суду неодноразово нагадували, що його завдання і основна функція — виносити вердикти справедливо, незалежно від статусу.

“Те, що ми побачили, це ордер на арешт чинного глави держави, яка є постійним членом Ради безпеки ООН і володіє тріадою ядерної зброї. Це, звичайно, з погляду міжнародного права, річ, яка є історичною. Це абсолютно грандіозна річ. І той факт, що Путін став в один ряд з аль-Баширом і Каддафі, які вчинили злочини проти людяності та геноцид, підтверджує конкретне розуміння того, що є воля і є бажання. Найголовніше — є докази, які можуть вплинути на те, що Путін зрештою сяде на лаву підсудних і буде засуджений”, — резюмував адвокат.

Читайте також: Клеймо злочинця і суд у Гаазі: чим загрожує ордер на арешт Путіну — детальний розбір

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна. Його підозрюють у скоєнні воєнного злочину — незаконній депортації та переміщенні дітей із тимчасово окупованих районів України до Росії з 24 лютого 2022 року. Крім того, палата досудового провадження видала ордер на арешт Марії Львової-Бєлової, уповноваженої президента РФ із прав дитини.

Прямий ефір