Ситуація змінюється на краще: про підсумки зустрічі Ради Україна — НАТО розповів Мережко

Ілюстративне фото: pixabay.com

Україна веде активну роботу для отримання зброї необхідної якості. І ситуація вже зараз змінюється на краще. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, коментуючи підсумки онлайн-зустрічі Ради Україна — НАТО.

Він зауважив, що Україна активно веде дипломатію воєнного часу, яка має низку своїх особливостей.

“Ми прекрасно розуміємо, що дипломатія має кілька, якщо можна так висловитися, частин. Вона нагадує своєрідний айсберг. Є видима частина, є невидима підводна частина. А якщо говорити про дипломатію воєнного часу, то Україна веде активну роботу в цьому напрямку. І Міністерство закордонних справ, насамперед, і Офіс президента, і посольства спрямовують зусилля на те, щоб якомога швидше отримати потрібну кількість необхідної якості зброї. Є, безумовно, стратегія, спрямована на реалізацію цього завдання, на зміцнення обороноздатності нашої держави. Особливо зараз, у цей тривожний, непростий час”, — зазначив гість ефіру.

Мережко також зауважив, що є держави, які воліють, наприклад, надавати військово-технічну допомогу Україні, але не афішувати це.

“Ми бачимо, що ситуація зараз змінюється на краще. Нещодавно президент говорив в одному зі своїх інтерв’ю про те, що ситуація дуже важка на фронті в плані співвідношення сил: 10 снарядів російських на один наш, або ж співвідношення в небі — 30 російських літаків проти одного українського. Зараз ця ситуація буде змінюватися”, — сказав спікер.

Він нагадав: за підсумками зустрічі Ради Україна — НАТО генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що найближчим часом мають бути нові оголошення про передачу Україні додаткових систем ППО.

“Рішення вже практично ухвалене і воно буде реалізовуватися. Президент (під час виступу на зустрічі, — ред.) наголосив, що фактор часу відіграє колосальну роль, тому що він вимірюється життями наших людей. Ми бачимо, як щодня Росія, користуючись недостатньою кількістю систем ППО, завдає ударів по цивільних об’єктах. Щодня у нас гинуть люди. Я сподіваюся, що це прекрасно розуміють наші партнери, союзники, особливо держави-члени НАТО, і враховують цей фактор. Я сподіваюся, що необхідна зброя буде надана не протягом місяців, а протягом днів або, у крайньому разі, тижнів”, — резюмував Мережко.

Читайте також: Країни НАТО можуть передавати Україні системи ППО, навіть якщо це вплине на їхню обороноздатність, — Столтенберг

Як повідомлялося раніше, 19 квітня відбулося засідання Ради Україна — НАТО на рівні міністрів оборони. Воно було скликане за запитом Києва і проводилося в онлайн-форматі. Головна тема — потреби України в системах ППО та снарядах.

Нагадаємо, Німеччина передасть Україні ще одну систему протиповітряної оборони Patriot. Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що Україні потрібні ще 25 систем ППО Patriot, щоб повністю закрити небо від російських ракетних обстрілів.

Прямий ефір