Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна — подробиці

МКС в Гаазі. Фото: icc-cpi.int

Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі видала ордери на арешт президента РФ Володимира Путіна і російського омбудсмена Марії Львової-Бєлової. Про це сьогодні, 17 березня, повідомили у пресслужбі суду, інформує FREEДОМ.

“Пан Володимир Володимирович Путін, народжений 7 жовтня 1952 року, президент Російської Федерації, імовірно несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України на територію Російської Федерації”, — йдеться в повідомленні.

За інформацією Міжнародного суду, злочини були скоєні на окупованій території України щонайменше з 24 лютого 2022 року.

“Є очевидні підстави вважати, що пан Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищевказані злочини, за вчинення діянь безпосередньо, спільно з іншими особами та/або через інших осіб і за його нездатність належним чином контролювати цивільних і військових підлеглих, які вчинили дії”, — зазначили в суді.

Львова-Бєлова, на думку суду, також імовірно несе відповідальність за аналогічні злочини.

“Вищезазначені ордери на арешт були видані на підставі заяв, поданих прокуратурою 22 лютого 2023 року”, — додали в МКС.

Генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що тепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину — незаконної депортації та переміщення українських дітей.

“Це означає, що за межами Росії Путін має бути заарештований і переданий до суду. А світові лідери будуть тричі думати, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Світ отримав сигнал, що російський режим злочинний і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності”, — написав на своїй сторінці у Facebook Андрій Костін.

Він додав, що сьогоднішнє рішення — історичний крок, але це тільки початок довгого шляху відновлення справедливості.

Путіна і Львову-Бєлову можуть заарештувати на території країн, які ратифікували Римський статут. Таких країн — 123. Росія підписувала Римський статут, але не ратифікувала його.

Зеленим позначені країни, які ратифікували Римський статут

Читайте також: Міжнародний кримінальний суд добереться до Путіна — думка

Прямий ефір