“Вбивця авіаносців” вагою 6 тонн — використання ракет Х-22 проти України має тільки терористичну мету: розбір Криволапа

Костянтин Криволап. Скріншот: uatv.ua

Ракети Х-22, використані напередодні Росією для атаки по Україні, створювалися понад 50 років тому для стратегічних ракетоносців, рішення про їх створення було ухвалене наприкінці 1950-х. Ракета призначалася для ураження великих скупчень військ, а головне — авіаносців. Вона так і називалася “вбивця авіаносців”. Використання таких ракет проти України має єдину мету — терористичну. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів авіаційний експерт, колишній інженер-випробувач конструкторського бюро “Антонов” Костянтин Криволап.

Він пояснює: передбачалося, що “вбивство авіаносців” відбуватиметься за допомогою атомного заряду, тому висока точність Х-22 не є обов’язковою. Допускалося відхилення до 600 м. Водночас ця ракета — величезна: заввишки 12 метрів, діаметром близько метра, вагою 6 тонн.

“Я б її відносив до знарядь масового знищення”, — каже гість ефіру.

Криволап пояснює: удари такими ракетами — терористичні акції.

“Бо ти не можеш призначати військову ціль із ймовірністним відхиленням 600 м, бо ти по військовій цілі, хоч би як намагався, не влучиш. Все одно, куди воно битиме, куди воно влучатиме. Це однаково не прицільні ракетні постріли, атаки. Це просто для того, щоб ми почали нервувати, щоб у нас були безсонні ночі, переживання щодо нас, наших друзів, наших знайомих, взагалі всіх українців. І це основне завдання, щоб ми спокійно могли прийняти ідею якогось перемир’я чи якоїсь зупинки вогню, чи чогось іншого. Ще раз — це не військове завдання, це виключно терористичне, терористичні дії”, — коментує експерт.

Він нагадав, що такі ракети Росія активно використала проти України у перший рік повномасштабного вторгнення.

“Але у липні 2022 року після чергового удару світова громадськість із фази “занепокоєння” перейшла до фази “крайнього занепокоєння”. Було ухвалено рішення, що Україні треба постачати зброю. І росіяни після цих заяв зрозуміли, що подальше використання таких ракет для таких варварських ударів може призвести лише до збільшення обсягів постачання озброєнь. Вони цю тему ніби прикрили, хоча періодично продовжували завдавати всім нам відомих ударів і по Дніпру, і по Краматорську, і по Кременчуку. Тобто вони періодично їх запускали, але не у великих кількостях”, — коментує Криволап.

Експерт додав, що виробляти ці ракети Росія не може. Після розвалу Радянського Союзу у неї їх було близько 500. У працездатному стані на початок повномасштабного вторгнення в Україну залишалося близько 150 ракет, з яких приблизно третину росіяни вже використали для ударів. Використання Росією для однієї атаки одразу шести Х-22 він вважає спробою максимально вплинути на психіку українців.

“Росія користується тим вікном можливостей, які вона зараз має, щоб максимально впливати на нашу психіку. Тому вкотре закликаю всіх зберігати ясний розум, тверезе розуміння реальності, розуміння того тренду, яким ми йдемо. Ми йдемо на підйомі тренду, росіяни йдуть у бік деградації, тому ми переможемо”, — сказав Костянтин Криволап.

Нагадаємо, у п’ятницю, 19 квітня, українські військові вперше збили не лише російський стратегічний бомбардувальник Ту-22М3, а й дві ракети Х-22, якими ці літаки б’ють по Україні.

Прямий ефір