Пострадянські країни — нещодавні союзники віддаляються від Росії — факти (ВІДЕО)

Кремль. Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Конституційний суд Вірменії визнав можливою ратифікацію в країні Римського статуту. Це договір, який зобов’язує країни-учасниці видавати вищому правосуддю засуджених Міжнародним кримінальним судом (МКС). Тижнем раніше МКС видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна, для якого Вірменія залишалася одним із небагатьох союзників у регіоні. Кремль втрачає свою головну геополітичну вотчину — країни колишнього Радянського Союзу, повідомляє FREEДОМ.

Так, спочатку від Росії відвернулися країни Балтії, потім — Грузія, Україна, Азербайджан. Тепер черга розставань із пострадянським і проросійським зачепила і Вірменію — одного з останніх добрих друзів Кремля.

“24 лютого і всього того, що за цим послідувало, стало зрозуміло, що вигоди начебто особливої, напевно, вже й не буде. Ну, такої, як раніше. Ну тому що, якщо Росія тоне, то не буде вона нікого рятувати. Тим більше і раніше, коли вона була в силі, чим вона допомогла Вірменії? Ну ось чим?” — каже політичний аналітик Олексій Біловол.

Ніж у спину від руки, від якої цього не чекали, Росія отримала і від Казахстану. Ще торік середньоазіатська держава відмовилася експортувати військову продукцію взагалі будь-куди, і до Росії зокрема. А тепер ще й перестали продавати в Росію товари, які потрапляють під санкції ЄС і США.

“Казахстан не потрапляє під вторинні санкції. У нас створено урядову робочу групу з недопущення негативного впливу антиросійських санкцій на нашу економіку, зокрема з недопущення вторинних санкцій. Робоча група успішно працює, ведуться регулярні консультації з Європейською комісією і з адміністрацією США”, — повідомив міністр закордонних справ Казахстану Мухтар Тлеуберді на з’їзді лідерів світових і традиційних релігій.

Аналітики зазначають, що особливо сильним бажання пострадянських країн віддалитися від Росії стало після візиту китайського генсека Сі Цзіньпіна до Москви. Після чого країнам колишньої кремлівської орбіти стало очевидним, що Росія — більше не об’єкт міжнародної політики, а лише суб’єкт, який благає Китай про підтримку.

“Усі зараз демонструють, що ми готові від цього режиму дистанціюватися, тільки дайте нам якісь мінімальні гарантії, що ви нас підтримаєте, і дайте нам якусь вигоду, щоб ми могли пояснити, чому нам немає сенсу спілкуватися з РФ”, — зазначає Біловол.

Експерти впевнені, що останнім вірним союзником Кремля залишається Білорусь. Але і навіть там є чіткий інтерес все того ж Китаю, який у будь-який момент готовий забрати режим Лукашенка під своє крило.

Читайте також: Китай має двоїсту політику, Індія дистанціюється, — хто залишився серед союзників Росії, вказав Фесенко

Прямий ефір